Czytamy z Sercem – hybrydowe spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Powiększ obrazuczniowie siedzą na sali i słuchają Wojciecha Widłaka czytającego swoją książkę pt. "Dwa serca anioła"; przed Autorem stoi aparat na statywie, transmitujący spotkanie na żywo; obok autora siedzi osoba nadrozująca prawidłowy przebieg spotkania online

100 instytucji z całej Polski (głównie szkoły i biblioteki) uczestniczyło 29 września w hybrydowym spotkaniu autorskim z Panem Wojciechem Widłakiem, które odbyło się w Czytelni Naukowej nr 1 w ramach akcji Czytamy z Sercem.

To ogólnopolska inicjatywa czytelnicza i edukacyjna, zorganizowana w ramach obchodów dwóch świąt przypadających w tym dniu – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Czytelnia Naukowa nr 1 gościła stacjonarnie dwie klasy IV ze szkół podstawowych w naszej dzielnicy, a kilka tysięcy osób wzięło udział w spotkaniu dzięki transmisji online.

Autor zaprezentował swoją książkę „Dwa serca anioła”. Poza tym odpowiadał na pytania uczniów zgromadzonych w sali Czytelni Naukowej i tych, którzy zdalnie uczestniczyli w spotkaniu.

Organizatorzy akcji „Czytamy z sercem”: Szkoła Podstawowa nr 33 w Bytomiu, Małgorzata Ficoń („Między Regałami”) oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu.
Partnerzy akcji: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, Wydawnictwo Dwukropek, Wydawnictwo Media Rodzina, Konsorcjum Naukowo-Edukacyjne, Karty Edukacyjne.