„Czwartki poetycko-muzyczne” w Czytelni Naukowej nr I

Powiększ obraz„Czwartki poetycko-muzyczne” w Czytelni Naukowej nr I

W dniu 13 czerwca w Czytelni Naukowej nr I odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie „Czwartki poetycko-muzyczne”. Gościem specjalnym był największy bard Wojtek Gęsicki – kompozytor i autor tekstów, o którym Krzysztof Daukszewicz napisał: „Mało kto wnosi na scenę tyle ciepła, co Wojtek Gęsicki.

W czasach drapieżnej muzyki, literatury i rzeczywistości, jego pojawienie się na estradzie z piosenkami, które śpiewa, powoduje, że przez moment przenosimy się w świat nam bliski i przyjazny. Polecam.”

Wojtek Gęsicki zaśpiewał najbardziej znane i lubiane ze swoich autorskich piosenek, w tym balladę pt. „Niepoczytalny bibliotekarz”. W trakcie tego urzekającego wieczoru wysłuchaliśmy także utworów z repertuaru Leonarda Cohena. Koncert poprzedziła prezentacja wierszy autorów z grupy poetyckiej Akant – Kazimierza Nowackiego i Jana Kulika. Wieczór poetycko-muzyczny, jak co miesiąc, świetnie poprowadził Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Tradycją już jest, że Jacek Gutry rozpoczyna wieczór krótkim występem artystycznym.

Serdecznie zapraszamy ponownie po wakacyjnej przerwie 26 września.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.