„Czwartki poetycko-muzyczne” w Czytelni Naukowej

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na występ Łukasza Majewskiego – śpiewającego poety, laureata licznych festiwali piosenki literackiej, członka Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR. W czasie czwartkowego spotkania zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Na prawo od Jiczyna” oraz kilka starszych ballad i piosenek kabaretowych własnego autorstwa.

Łukasz Majewski ma w swoim dorobku 3 płyty z autorskim repertuarem: „Mężczyzna z zakolami” (2013), „Ad acta” (2015) i „Niebajka” (2017). W 2019 r. ukazał się album pt. „Na prawo od Jiczyna”, zawierający 11 piosenek przetłumaczonych przez niego z języka czeskiego. W gronie twórców, których utwory znalazły się na płycie są: Vladimír Merta, Jan Burian, Michael Janík & Miroslav Paleček, Oldřich Janota, Vladimír Veit, Karel Plíhal, Slávek Janoušek, Vlasta Redl oraz Jaroslav Hutka. Jest również autorem wierszy dla dzieci, które ukazały się w tomiku „WierszTaki dla dzieci”.

Łukasz Majewski został uhonorowany m.in. Nagrodą Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, pierwszą nagrodą i dyplomem od Ministra Kultury na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, pierwszą nagrodą na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce, trzykrotnie Złotą Piątką na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch panów z Grupy Poetyckiej Akant – Jana Kulika i Kazimierza Nowackiego, którzy przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwalu piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Koncert Łukasza Majewskiego to jeden z 10 koncertów Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA, który odbędzie się w dniach 16 – 24 listopada 2019 r. w Warszawie.

Spotkanie w Czytelni Naukowej na Targówku będzie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Zapraszamy serdecznie!