„Czwartki poetycko-muzyczne” w Czytelni Naukowej

Powiększ obraz„Czwartki poetycko-muzyczne” w Czytelni Naukowej

Dnia 21 marca w Czytelni Naukowej nr I, odbył się „Czwartek poetycko- muzyczny”. Był to wieczór pieśni bardów rosyjskich w wykonaniu Michała Konstrata – śpiewającego autora, tłumacza i interpretatora pieśni Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Olega Mitiajewa i Aleksandra Dolskiego. Usłyszeliśmy pieśni śpiewane w języku rosyjskim (w tym utwory, które Michał Konstrat wykonał w koncercie zarejestrowanym na płycie „Nasz Wysocki”) oraz autorskie pieśni nagradzane na ogólnopolskich festiwalach poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej.

Pieśń Włodzimierza Wysockiego zaśpiewana przez Michała Konstrata charakterystycznym ochrypłym głosem przy akompaniamencie gitary doprowadziła widownię do łez wzruszenia. Mieliśmy również  przyjemność wysłuchać: „Pieśń gruzińską” oraz legendarną „Modlitwę”. Dziękujemy za koncert pełen niesamowitych emocji i wzruszeń. Koncert poprzedziła prezentacja wierszy autorki z Grupy Poetyckiej Akant – Danuty Ziębińskiej, która przedstawiła wybrane utwory własnego autorstwa.

Spotkanie poprowadził Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.