„Czwartki poetycko – muzyczne” w Czytelni Naukowej

„Czwartki poetycko - muzyczne” w Czytelni Naukowej

Zapraszamy na wieczór pieśni bardów rosyjskich w wykonaniu Michała Konstrata – śpiewającego autora, tłumacza i interpretatora pieśni Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Olega Mitiajewa i Aleksandra Dolskiego. W czwartek usłyszą Państwo pieśni śpiewane w języku rosyjskim – w tym utwory, które Michał Konstrat wykonał w koncercie zarejestrowanym na płycie „Nasz Wysocki” oraz jego autorskie pieśni nagradzane na ogólnopolskich festiwalach poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej.

Zachęcamy do wysłuchania występu tym bardziej, że pieśni zabrzmią przy akompaniamencie gitary, którą to sztukę Michał Konstrat opanował w stopniu mistrzowskim.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy autorki z Grupy Poetyckiej AkantDanuty Ziębińskiej, która przedstawi Państwu wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór poetycko-muzyczny jak co miesiąc poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jacek Gutry rozpocznie wieczór krótkim występem artystycznym.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Zapraszamy serdecznie!