„Czwartki poetycko – muzyczne” w Czytelni

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na występ Marka Majewskiego  – śpiewającego poety, satyryka, felietonisty, wieloletniego artysty kabaretów „Pod Egidą” i „60 minut na godzinę”.

W latach 1990 – 2008 był współautorem politycznych szopek noworocznych emitowanych w Telewizji Polskiej. Jego teksty były publikowane na łamach tygodników „Wprost”, „Newsweek” i dziennika „Polska”. Współpracował z Programem III Polskiego Radia jako autor i prezenter cyklu „W poszukiwaniu straconego sensu”.

W dorobku autorskim Marka Majewskiego znajdują się m.in. płyty „Piosenki dziecinne” (1998), „Czasy lewej kasy” (2005), „Szantyryk szantymentalny” (2008), „Tylko z gitarą” (2011), „Lepiej” (2018). Marek Majewski jest również autorem książki „Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata” (2010) oraz wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie m.in. w szkolnych podręcznikach do języka polskiego. W telewizyjnym programie dla dzieci „Ciuchcia” stworzył postać Pana Poety. Od kilkunastu lat jest aktywnym uczestnikiem festiwali szantowych i żeglarskich imprez muzycznych. Od 1996 roku prowadzi w Warszawie własną scenę kabaretową pod nazwą „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą czołowych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady. Jako autor, reżyser i konferansjer występował m.in. w USA, Kanadzie, Australii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, Izraelu i we Włoszech.

Podczas występu w Czytelni Naukowej na Targówku artysta zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. „Lepiej”, a także kilka starszych ballad oraz piosenek kabaretowych.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch pań z Grupy Poetyckiej Akant – Danuty Chyły i Anny Wiktorzak, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwalu piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Zapraszamy serdecznie!