„Czwartek poetycko – muzyczny” w Czytelni

„Czwartki poetycko – muzyczne” w Czytelni

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na pierwszy powakacyjny „Czwartek poetycko-muzyczny” w Czytelni Naukowej nr I. Spotkanie odbędzie się w ramach Warszawskich Dni Seniora 2019.

Specjalnym gościem wrześniowego spotkania będzie Basia Stępniak-Wilk – autorka piosenek, poetka, kompozytorka, wykonawczyni ceniona zarówno przez miłośników utworów z kręgu Krainy Łagodności, jak i przez słuchaczy list przebojów. Jedna z jej najpopularniejszych piosenek pt. „Bombonierka”, którą Basia nagrała wspólnie z Grzegorzem Turnauem, przez wiele tygodni zajmowała czołowe miejsca na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Basia Stępniak-Wilk świętuje w tym roku 25-lecie pracy artystycznej. Ma w swoim dorobku autorskie płyty CD („O obrotach”, „Słodka chwila zmian”, „Obce kraje”, „Przywidzenia”) oraz tomiki poezji – w 2018 r. ukazała się książka pt. „Ponad ziemią” z płytą, na której wiersze Basi interpretują m.in. A. Dymna, J. Nowicki, M. Bałata. Artystka jest również autorką książki dla dzieci pt. „Tulisia”, która  otrzymała nagrodę prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Basia Stępniak-Wilk należy do zespołu krakowskiego Teatru Loch Camelot, stale współpracuje z Piwnicą pod Baranami, prowadzi cykliczne spotkania z poezją i piosenką w Nowohuckim Centrum Kultury oraz promuje piosenkę literacką w cotygodniowej audycji „Muzyczna bombonierka” w Radiu Kraków.

Artystka została uhonorowana kilkoma prestiżowymi nagrodami, w tym Nagrodą im. W. Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix im. J. Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie oraz Nagrodą Kapituły im. J. Kaczmarskiego za całokształt dokonań artystycznych.

Link do piosenki „Bombonierka”: https://www.youtube.com/watch?v=0uuYicF9eUg

Po występnie Basi Stępniak-Wilk nastąpi prezentacja wierszy dwóch poetek z Grupy Poetyckiej Akant – Anny Caban i Anny Saciuk-Nowak, które przedstawią Państwu wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jacek Gutry zakończy wieczór krótkim występem artystycznym.

Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Uwaga: Wrześniowy koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
Zapraszamy serdecznie!