„Czwartki poetycko- muzyczne” w Czytelni

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza 13 czerwca na występ Wojtka Gęsickiego – barda, kompozytora i autora tekstów, o którym Krzysztof Daukszewicz napisał: „Mało kto wnosi na scenę tyle ciepła, co Wojtek Gęsicki.

W czasach drapieżnej muzyki, literatury i rzeczywistości, jego pojawienie się na estradzie z piosenkami, które śpiewa, powoduje, że przez moment przenosimy się w świat nam bliski i przyjazny. Polecam.” Wojtek Gęsicki zaśpiewa dla Państwa najbardziej znane i lubiane ze swoich autorskich piosenek, w tym balladę pt. „Niepoczytalny bibliotekarz”. W trakcie występu usłyszą Państwo także utwory z repertuaru Leonarda Cohena. Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwojga autorów z Grupy Poetyckiej Akant – Kazimierza Nowackiego i Jana Kulika, którzy przedstawią Państwu wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór poetycko-muzyczny jak co miesiąc poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jacek Gutry rozpocznie wieczór krótkim występem artystycznym.

Zapraszamy serdecznie!

Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.