„Czwartek poetycko-muzyczny” z Sergiuszem Stańczukiem w Czytelni

Powiększ obraz„Czwartek poetycko-muzyczny” z Sergiuszem Stańczukiem w Czytelni

Za nami już kolejny „Czwartek poetycko-muzyczny” który odbył się 21 lutego w Czytelni Naukowej nr I. Tym razem Jacek Gutry – bard, pieśniarz, gitarzysta, laureat licznych nagród, wysoko ceniony mistrz piosenki literackiej i prowadzący, zaprosił Sergiusza Stańczuka – lutnika, który buduje i naprawia instrumenty i oczywiście gra na gitarach własnej produkcji. Oprócz tego jest też poetą, bardem i laureatem wielu nagród na festiwalach i przeglądach piosenki poetyckiej: Giełda w Szklarskiej Porębie – dwukrotna Nagroda im. Wojtka Bellona za teksty piosenek;  Bazuna – wielokrotne nagrody, także udział w jury; Złota Piątka OPPA 2001; nagrody na Yapie w Łodzi, m.in. pierwsza nagroda w kategorii solistów w 2000 r.; Wrzosowisko w Kędzierzynie Koźlu, także wielokrotny udział w jury; Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK – dwukrotnie druga nagroda i raz nagroda ZAIKS-u; wyróżnienie na Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję. Laureat Zajazdu Bardów 2008, dwukrotny uczestnik Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Więcej na: sergiuszstanczuk.isak.pl

Tak Sergiusz Stańczuk przedstawia swoją twórczość i siebie:

… operuję właściwie trzema stylami czy klimatami. Do pierwszego zaliczam spokojne akustyczne balladki, (których ostatnio u mnie coraz mniej), drugi to również spokojne bluesiki stylizowane trochę na jazzową nutę, a trzeci klimat to swoiste menelsko-alkoholowe wynurzenia z przymrużeniem oka lub bez.

Widowni swoją poezję zaprezentowały dwie Anny z Grupy Poetyckiej Akant: Anna Saciuk-Nowak i Anna Caban.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019