„Czwartek poetycko-muzyczny” w Czytelni

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy 23 maja zaprasza na „Czwartek poetycko-muzyczny”, podczas którego wystąpi Marek Bartkowicz – autor piosenek, aktor, reżyser i literat.

Jako artysta ma na swoim koncie m.in. dyplom magistra Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, pracę aktora etatowego w Teatrze Na Targówku w Warszawie, wieloletnią pracę w Teatrze Pracownia „Teatr”, kilka epizodów filmowych, reżyserię i scenariusz estradowych imprez dla dzieci, nagrody na festiwalach zarówno jako aktor, autor i wykonawca piosenek, tłumaczenie piosenek autorów obcych dla teatrów polskich, autorstwo i reżyserię „Bajki o Smoku Obiboku”, płytę kompaktową z wyżej wymienioną bajką, publikacje wierszy dla dzieci. W 1998 i 1999 r. został laureatem „Złotej Piątki”, a w 2000 r. zdobył GRAND PRIX Nagrodę im. Jonasza Kofty Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Od czerwca 2012 r. szefuje Piwnicy na Wójtowskiej – Filii Staromiejskiego Domu Kultury, gdzie zaprasza niebanalnych często wybitnych twórców piosenki literackiej, jak też ciekawe nietuzinkowe kameralne przedstawienia teatralne.

W 2002 r. ukazała się jego autorska płyta pt. „Rozciąłem na pół”, a w 2016 r. kolejna płyta pt. „Hotel bez klamek”.

W koncercie pod tytułem HOTEL BEZ KLAMEK zagrają:
Marek Bartkowicz – śpiew, gitara,
Jan Herbst – gitara.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy Anny Wiktorzak i Danuty Chyły, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi 232 – śpiewający autor, laureat festiwalu piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. Jacek Gutry rozpocznie wieczór krótkim występem artystycznym.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.
Zapraszamy serdecznie!