„Czwartek poetycko-muzyczny” w Czytelni Naukowej

Spotkanie zostaje odwołane

„Czwartek poetycko-muzyczny” w Czytelni Naukowej

Zapraszamy na występ Doroty „Sowy” Kuzieli  – autorki piosenek, wyjątkowej  interpretatorki poezji śpiewanej, która jak mało kto potrafi grać na skrzypcach i śpiewać jednocześnie!

W 2014 r. jej występy można było podziwiać w III etapach telewizyjnego talent show The Voice of Poland emitowanego na antenie TVP2. Dorota Kuziela śpiewała najpierw w drużynie piosenkarki Marii Sadowskiej, a potem występowała jako wokalistka należąca do grupy Marka Piekarczyka, ciesząc się dużą popularnością m.in. w mediach społecznościowych.

W 2018 r. zdobyła Grand Prix im. Jonasza Kofty na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA 2018 w Warszawie. Dzięki tej nagrodzie w ubiegłym roku ukazała się debiutancka płyta Doroty „Sowy” Kuzieli pt. „Nigdy nic nie wiadomo”.

Dorotę „Sowę” Kuzielę uhonorowano m.in.:

  • I nagrodą na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie
  • I nagrodą „Złoty Prysznic” na Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu
  • II nagrodą oraz nagrodą im. Wojtka Bellona za walory tekstów piosenek na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie
  • I nagrodą „Gęste Sito Krytyki” na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską
  • I nagrodą w Konkursie Piosenki Artystycznej na festiwalu „Wschody” w Lublinie
  • II nagrodą na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku
  • I nagrodą „Hebanowy Szczebel do Kariery”, nagrodą specjalną im. Janusza Kondratowicza dla autora najlepszego tekstu, nagrodą „Bursztynowego Skubika” dla największej osobowości na Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu
  • I nagrodą na Festiwalu Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim

W 2017 r. wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 21 marca 2020 r., czyli 3 dni po występie w Czytelni na Targówku, Dorota Kuziela ponownie wystąpi w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA we Wrocławiu.

Podczas czwartkowego spotkania Dorota „Sowa” Kuziela zaprezentuje wybrane utwory z wydanej w ubiegłym roku autorskiej płyty „Nigdy nic nie wiadomo” oraz kompozycje do tekstów ulubionych poetów. Więcej informacji o artystce jest dostępnych na stronie: https://www.facebook.com/dorotasowakuziela/

Koncert poprzedzi prezentacja wybranych wierszy dwojga autorów z Grupy Poetyckiej Akant – Danuty Ziębińskiej i Kazimierza Nowackiego.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

 

Wstęp wolny.
Zapraszamy!