„Czwartek poetycko-muzyczny” w Czytelni Naukowej

„Czwartek poetycko-muzyczny” w Czytelni Naukowej

Zapraszamy na wieczór inaugurujący nowy rok spotkań poetycko-muzycznych w Czytelni Naukowej nr 1 na Targówku. Specjalnymi gośćmi styczniowego koncertu będą: śpiewająca poetka i autorka piosenek Joanna Mioduchowska oraz skrzypek Robert Bielak.

W czasie czwartkowego spotkania usłyszymy głównie piosenki z trzech płyt Joanny Mioduchowskiej: „Bujam w obłokach” (2015), „Perełki” (2018) oraz „Pomiędzy gestami” – najnowszego albumu, który ukazał się w grudniu 2019 r. Artystce akompaniującej sobie na gitarze będzie towarzyszył znakomity skrzypek – Robert Bielak, współpracujący w swojej karierze m.in. z Teatrem Studio, Teatrem Współczesnym, Teatrem Roma, Teatrem Rampa.

Utwory z tekstami Joanny Mioduchowskiej wykonuje m.in. zespół Elektryczne Gitary, który ma w swoim repertuarze piosenkę pt. „Ja mam szczęście” (znaną z filmu Juliusza Machulskiego pt. „Kiler-ów 2-óch” oraz z płyty ze ścieżką dźwiękową z tego filmu) oraz piosenkę „Wnoszą, wynoszą” wydaną przez zespół Elektryczne Gitary na płycie pt. „Słodka maska”.

Joanna Mioduchowska należy do grupy literacko-muzycznej „Terra Poetica”. Jest laureatką festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, w tym Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA, Międzynarodowych Spotkań Muzycznych Poetyckie Rubieże, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską Oranżeria.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch pań z grupy poetyckiej AkantAnny Caban i Anny Saciuk-Nowak, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny. Zapraszamy!