Czerwiec w BD 53

Powiększ obrazCzerwiec w BD 53

Czerwiec rozpoczęliśmy świętowaniem Dnia Dziecka. Grupy przedszkolne, które nas odwiedziły, obejrzały prezentację multimedialną i filmiki o prawach dzieci oraz o ich codzienności w różnych rejonach świata. Wykonały również różne ćwiczenia związane z tą tematyką. Spotkanie umilały piosenki Majki Jeżowskiej i czytanie opowiadań, m.in. „Wolny czas kocha nas – gdy odpoczywamy, to się rozwijamy!”.

W minionym miesiącu zorganizowaliśmy także zajęcia dotyczące kolejnego rodzinnego święta – Dnia Taty. W ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na 2019 r. przedstawicielka firmy Mydecor poprowadziła spotkanie „Serduszko dla taty”. Uczestnicy indywidualni stworzyli z różnych materiałów serca z logo supermana. Natomiast grupy przedszkolne wzięły udział w spotkaniu, podczas którego wysłuchały wierszyków i piosenek poświęconych tacie, a także obejrzały bajki z tatą w roli głównej. Ponadto w ramach przedwakacyjnego podsumowania przeczytaliśmy naszym małym gościom utwory, które w czasie roku przedszkolnego podobały się najbardziej.

W połowie czerwca odbyło się spotkanie z Panią Olgą z Pracowni Etnograficznej, poświęcone kulturze i językowi mieszkańców Wilamowic. Uczniowie klasy IV zapoznali się z prezentacją multimedialną, a potem grali w grę „Handuł” („Handel”).

Rozpoczęliśmy również cykl zajęć w ramach akcji „Lato w Mieście”. Grupy zorganizowane ze szkół podstawowych uczestniczyły w spotkaniu na temat przygód Neli Małej Reporterki.