Czarodziejski świat embossingu

Powiększ obrazCzarodziejski świat embossingu

3 czerwca w Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym odbyły się warsztaty twórcze pt. „Embossing” . Spotkanie poprowadziła instruktorka pani Monika Skowrońska. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać podstawy techniki zdobienia o nazwie embossing, czyli wytłaczanie, uwypuklenie jakiegoś wzoru na danej powierzchni.

Jest to technika plastyczna pozwalająca tworzyć trójwymiarowe zdobienia a zarazem ciekawy sposób na udekorowanie tworzonych przez nas kartek okolicznościowych, albumów na zdjęcia oraz innych ozdób. Jej zaletą jest prostota, przy jednoczesnym wykreowaniu interesującego efektu. Wystarczy kilka chwil, aby płaska powierzchnia stała się wymiarowa, a nasze ozdoby jedyne w swoim rodzaju. Na zajęciach nauczyliśmy się klasycznego embossingu na zimno wykonanego ręcznie za pośrednictwem prostych narzędzi. Wszyscy z zapałem tworzyli ozdoby i dekoracje, którymi mogli obdarować najbliższych bądź ozdobić swoje wnętrza.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.