Cykl spotkań pt. „Pożegnania nadszedł czas” w W37

Powiększ obrazCykl spotkań pt. „Pożegnania nadszedł czas” w W37

Czerwiec to miesiąc pożegnań ze szkołą, nauką i obowiązkami szkolnymi. To także czas przygotowań do odpoczynku, zabawy na świeżym powietrzu i wakacyjnych wyjazdów. Z tej okazji Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94 zorganizowała dla swoich podopiecznych cykl spotkań pt. „Pożegnania nadszedł czas”. Uczestnikami spotkania były dzieci z najstarszych grup przedszkolnych: Przedszkola nr 94 ul. Smoleńska 64 , Przedszkola nr 128 ul. Sternhela 40 oraz Przedszkola nr 432 ul. Kuniecka 8, które w przyszłym roku zostaną pierwszoklasistami.

Na początku zajęć przedszkolaki obejrzały fragmenty filmu „Franklin idzie do szkoły” oraz wysłuchały opowiadania „Martynka w szkole”.
W następnej części spotkania odbyła się pogadanka na temat korzyści płynących z czytania i zasad właściwego obchodzenia się z książką oraz prawidłowego korzystania z biblioteki.

Ostatnim i jednocześnie najważniejszym punktem zajęć było uroczyste ślubowanie przedszkolaków. Przyszli pierwszoklasiści z powagą i poważnymi minami wypowiedzieli słowa przysięgi. Przyrzekali, że zawsze będą szanować wszystkie książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie Pani Bibliotekarka „czarodziejskim” ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania każdego dziecka na czytelnika i „rycerza książek”. Uczestnicy rytuału otrzymali pamiątkowe dyplomy i zestawy zakładek do książek.

Przez cały rok szkolny Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94 organizowała cykle spotkań dla grup dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Różnorodne zajęcia z pracami manualnymi cieszyły się ogromnym powodzeniem. Przedszkolaki chętnie odwiedzały bibliotekę i czynnie uczestniczyły w zajęciach.

Na koniec zajęć nasza Wypożyczalnia otrzymała od dzieci samodzielnie wykonane rysunki i dyplomy z podziękowaniami.