„Ćwiczenia koncentracji i uważności” – prozdrowotna gimnastyka w Czytelni

Powiększ obraz„Ćwiczenia koncentracji i uważności” - prozdrowotna gimnastyka w Czytelni

W dniu 21 maja w Czytelni Naukowej nr I odbyły się kolejne warsztaty z trenerką o wieloletnim doświadczeniu Małgorzatą Bojarską – związaną ze sportem i rekreacją od wielu lat.

Trenowała wyczynowo gimnastykę przyrządową osiągając mistrzowską klasę, następnie w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego uzyskała uprawnienia trenerskie i managerskie. Ukończenie kursu masażu leczniczego i sportowego umożliwiło otworzenie i prowadzenie Gabinetu Odnowy Biologicznej.

Świadomość własnego ciała, poczucie wystarczającej sprawności, to czynniki poprawiające samopoczucie u pań i panów, a więc sprzyjające samoakceptacji. Nie chodzi o to, aby się ścigać z 20-30 latkami, jest to stresujące i bezsensowne, czasu się nie cofnie. Rzecz w tym, aby na miarę możliwości móc utrzymać sprawność pozwalającą cieszyć się aktywnym życiem. Bardzo ważne są walory profilaktyczne i prozdrowotne. Odpowiedni wybór ćwiczeń może zapobiec procesom degradacji kręgosłupa, stawów, mięśni, ścięgien, praktycznie całego organizmu.

Przy pozytywnym nastawieniu oraz w wygodnym stroju i w znakomitym towarzystwie, można wiele zdziałać dobrego. I takie były nasze warsztaty. Bardzo dziękujemy wspaniałej grupie za wspólnie spędzony czas.
Zajęcia zrealizowane zostały w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.