Cuda z papieru – quilling – warsztaty kreatywne w W64

Powiększ obrazCuda z papieru - quilling - warsztaty kreatywne w W64

9 maja 2019 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 odbyły się kolejne warsztaty kreatywne. Uczestnicy zajęć pod okiem Pani Agnieszki Kazały tworzyli cuda z papieru techniką quillingu.

Słowo quilling z języka angielskiego znaczy nawijać na pióro lub rurkę. Jest to metoda plastyczna polegająca na tworzeniu różnorodnych ozdób z kolorowych wąskich pasków papieru, uformowanych za pomocą odpowiednich nawijaków (standardowych igieł), szablonów z korkową podkładką, szpilek, specjalistycznego grzebienia oraz przyrządu do karbowania lub karbowanych nożyczek. Szablony mają przeróżne kształty – łezki, listki, półksiężyce, krople, serca, spiralki, tulipany, koła, trójkąty, prostokąty, kwadraty. W taki sposób przygotowane elementy przyklejane są na powierzchnię, najczęściej kolorowy papier z bloku rysunkowego lub technicznego. Quilling jest metodą dekoracji odpowiednią zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Odpręża, jak również integruje rodzinę czy krąg znajomych.

Dziękujemy za liczny udział w spotkaniu i zapraszamy na następne warsztaty.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Alternatywa dla komputera czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.