Cuda architektury i mali projektanci w BD65

Powiększ obrazdzieci oglądające prezentację multimedialną na ekranie projektora

W maju br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się zajęcia biblioteczne, dotyczące architektury i najciekawszych budowli w Polsce i na świecie. Na spotkanie licznie przybyły dzieci z Przedszkola nr 113.

Lekcja biblioteczna umożliwiła naszym miłym gościom zdobycie podstawowych wiadomości o projektowaniu małego nowoczesnego osiedla. Wspólnymi siłami stworzyliśmy rodzaj makiety na tablicy magnetycznej, dzięki której mali projektanci nie tylko uzmysłowili sobie, gdzie i jakie budynki powinny się znajdować w dzielnicy, ale także poznali ich funkcjonalność i użyteczność społeczną. Przedszkolaki dowiedziały się, że do elementów architektury zaliczamy takie obiekty jak: rzeźbę stojącą w ogrodzie, ławkę, ogrodzenie, chodnik, drogi, mosty, wały i elektrownie.

Po zabawie edukacyjnej wysłuchaliśmy fragmentów opowiastki L.A. Marsoli pt. „Gdzie jest twój dom?”, dzięki której dowiedzieliśmy się, że wśród zwierząt są także wspaniali architekci – np. bobry, których wodne budowle są i piękne, i bardzo funkcjonalne. Z największym zainteresowaniem spotkała się jednak prezentacja audiowizualna o najciekawszych pod względem architektonicznym budowlach w pokazie „Cuda architektury”.

W nagrodę za wzorowe uczestnictwo dzieci otrzymały malowanki przedstawiające zamek.

Dziękujemy za miłe odwiedziny!