Co wolno, a czego nie wolno, czyli o prawach dziecka – quiz dla dzieci

Powiększ obrazpytanie i możliwości odpowiedzi; w tle obrazek przedstawiający chłopca i dziewczynkę z tornistrami

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej praw dziecka i zasad dobrego wychowania.

Pytania 1-10 powstały w oparciu o tekst z książki Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej pt. „Moje prawa ważna sprawa!” oraz na podstawie publikacji pt. „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci”. Pytania 11-18 dotyczą zasad dobrego wychowania. Zostały przygotowane na podstawie książki Ireny Ostałowskiej pt. „Ada to nie wypada”. Książki są dostępne w placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku.

Miłej zabawy!

Kliknij tutaj, aby rozwiązać quiz online

Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność książki Anny Czerwińskiej-Rydel i Renaty Piątkowskiej pt. „Moje prawa ważna sprawa!”

Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność książki pt. „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci”

Kliknij tutaj, aby sprawdzić dostępność książki pt. „Ada to nie wypada”