„Chłopak z wakacji” Marioli Peisert – quiz literacki dla młodzieży

Powiększ obrazquiz na podstawie książki pt. "Chłopak z wakacji"

Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, do przeczytania książki i zabawy w 10 pytań w ramach cyklu „Łamigłówki literackie dla młodzieży”.

Dziś prezentujemy quiz na podstawie książki pt. „Chłopak z wakacji” – historii wakacyjnej miłości dwojga nastolatków.

To kolejna powieść dla młodzieży Marioli Peisert, ale tym razem autorka zabiera czytelnika w podróż po malowniczej ziemi kłodzkiej, odkrywa przed nim klimatyczne miejsca i ciekawe atrakcje turystyczne tego regionu, co sprawia, że tę książkę doceni również starszy czytelnik. Te niezwykłe miejsca to m.in. Kopalnia Złota oraz tajemnicze podziemne tunele, wykute w zboczach Gór Sowich, od dziesięcioleci intrygujące badaczy.

Autorka przywołuje również ciekawe, ale mało znane postacie historyczne, takie jak księżna Daisy, o której w kręgach arystokracji pruskiej mówiono „Daisy is crazy”. To charyzmatyczna kobieta zdecydowanie wyprzedzającą swoją epokę – prowadząca działalność charytatywną, realizująca projekty ekologiczne w czasach, gdy nikt nie interesował się ochroną przyrody. Arystokratka Daisy posiadała dar otwierania ludzkich serc i z tego powodu obecnie porównywana jest czasem do księżnej Diany.

Życzymy dobrej zabawy!

quiz na podstawie książki pt. "Chłopak z wakacji"

 Aby rozwiązać quiz, kliknij tutaj.

 Aby wydrukować quiz, kliknij tutaj.

Aby przejść do katalogu biblioteki i sprawdzić dostępność książki pt. „Chłopak z wakacji”, kliknij tutaj.

Jeśli chcesz przeczytać inne książki Marioli Peisert, zapraszamy do naszych placówek 🙂