Budżet partycypacyjny 2018 Projekt nr 483 „Biblioteka przyjazna dla osób z dysfunkcją wzroku”

Logo budżetu partycypacyjnego

Projekt nr 483 „Biblioteka przyjazna dla osób z dysfunkcją wzroku”

Obszar lokalny:

Targówek Mieszkaniowy

Kwota projektu:

Miejsce realizacji projektu:

Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123, ul. Św. Wincentego 64

Opis:

Projekt przewiduje zakup urządzeń w pełni przystosowanych do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Dzięki udźwiękowionemu menu, mogą być bezproblemowo obsługiwane przez osoby z dysfunkcjami wzrokowymi. Urządzenie posiada funkcje podobne do magnetofonu kasetowego. Może być wykorzystywane do słuchania poza domem. Podczas słuchania można korzystać z wbudowanego głośnika lub słuchawek. Urządzenie odtwarza książkę, zatrzymuje ją w dowolnym momencie i od niego zaczyna ponowne odtwarzanie nagrania. Można przewijać nagranie, a także przemieszczać się pomiędzy odcinkami danej książki lub między poszczególnymi książkami. Na jednej karcie może być zapisanych kilka książek i odtwarzając każdą z nich urządzenie zapamiętuje miejsce w którym nagranie zostało zatrzymane.

Projekt zrealizowano.

Informacje o projekcie na stronie www budżetu partycypacyjnego.