Biegi i Marsze Przełajowe z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Powiększ obrazstoisko biblioteki: rollup z logotypem, namiot, panie oglądające książki na stolikach

11 listopada przy Grodzisku w Lasku Bródnowskim odbyło się wydarzenie sportowe „Biegi i Marsze Przełajowe z okazji Święta Odzyskania Niepodległości”.

Na polanie (miejscu zbiórki wszystkich zawodników) czekały również atrakcje dla dzieci i dorosłych przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Prowadziliśmy warsztaty decoupage’u, podczas których miłośnicy rękodzieła samodzielnie mogli udekorować m.in. zakładkę do książki. Nasze stoisko jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem. Promowaliśmy Targówek, działalność Biblioteki oraz zachęcaliśmy do czytania książek.

O godz. 10.30 licznie przybyli mieszkańcy Dzielnicy zostali przywitani przez organizatorów wydarzenia. Po odśpiewaniu hymnu Polski odbył się Bieg Niepodległości w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy biegu otrzymali medale, które wręczyła Pani Burmistrz. Najlepsi stojący na podium zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Pracownicy Urzędu Dzielnicy Targówek rozdawali biało-czerwone chorągiewki oraz inne upominki związane z Narodowym Świętem Niepodległości.

Pogoda dopisała – było słonecznie i bezwietrznie. Organizatorzy dołożyli starań, żeby zapewnić atrakcje dla wszystkich uczestników. Dzięki temu wydarzeniu znów, jak co roku, mogliśmy się cieszyć niepodległością naszej ojczyzny.