Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem.

Rafał Witek – polski autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Ukończył Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu. W 1997 r. był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej. W 2004 r. zwyciężył w konkursie na powieść dla dzieci wydawnictwa Znak. Był laureatem konkursu im. Astrid Lindgren (2013) i zdobywcą Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (2015). Współpracuje z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”, portalem qlturka.pl i warszawskim chórem dziecięcym Mille Voci. Oprócz twórczości dziecięcej publikował także tomy wierszy dla dorosłych oraz felietony i recenzje (Odra, Gazeta Wyborcza).

Na spotkaniu pisarz zaprezentuje ciekawe opowieści i zabawne wierszyki. Będzie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci dotyczące twórczości. Pod koniec spotkania będzie można uzyskać imienną dedykację od autora.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie”, realizowane z budżetu partycypacyjnego na 2019.