Bezpieczny „Świat Przedszkolaka” w BD65

Powiększ obrazBezpieczny „Świat Przedszkolaka” w BD65

W pierwszej połowie  stycznia  Bibliotekę  Dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odwiedziła grupa pięcio- i sześciolatków  z  Przedszkola  nr 113.  Nasze spotkanie  poświęcone  było  tematyce  bezpieczeństwa  dzieci w wieku przedszkolnym.

Zajęcia rozpoczęliśmy od dyskusji  na czym polega bezpieczeństwo i dlaczego jego przestrzeganie  jest  takie  ważne zarówno  w domu jak i  w przedszkolu, czy  na ulicy.  Mali uczestnicy szkolenia zostali zapoznani  z  podstawowymi przepisami ruchu drogowego i zasadami prawidłowego  zachowania  się w domu i poza nim. Następnie obejrzeliśmy  prezentację multimedialną „Bezpieczny przedszkolak”, dzięki której kursanci  dowiedzieli  się jak należy się zachować żeby nic złego im się nie przytrafiło.  Mali  goście chętnie zabierali głos i bardzo aktywnie opowiadali  o tym co trzeba robić żeby nie stała im się żadna krzywda. Rozmawialiśmy  też o ważnej  roli  elementów odblaskowych na ubraniu.

Na zakończenie dzieci  malowały  kolorowanki dotyczące prawidłowego przejścia przez jezdnię. Po skończonej pracy,  w nagrodę nasi mili goście otrzymali  słodki  poczęstunek.

Dziękujemy za miłe spotkanie!