Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe w BD65

Powiększ obrazBezpieczne i zdrowe ferie zimowe w BD65

W tym roku ferie zimowe w Bibliotece  dla Dzieci i Młodzieży nr 65 były bardzo udane. W ramach akcji „Zima w Mieście” nasza placówka  przygotowała atrakcyjne warsztaty  plastyczno-literackie o tematyce edukacyjno-turystycznej,  powiązane z zasadami bezpieczeństwa, oraz  warsztaty decoupage – „Pory roku”. Uczestniczyły w nich dzieci i młodzież z Klubu Podgrodzie.

Nasi mili goście zainspirowani  zimowymi fragmentami ulubionej książki  Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” oraz pokazami  audiowizualnymi  „Bezpieczne ferie” i „Lasse wpada do jeziora” wykonali w ramach konkursu  plakaty pod hasłem Kodeks zimowego bezpieczeństwa. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone i wystawione w naszej bibliotecznej „Wystawce”.

Na życzenie naszych czytelników zorganizowaliśmy także warsztaty decoupage – „Pory roku”. Wspaniałe zakładki, podstawki pod kubki i ozdobne zawieszki jakie zrobiły dzieci powędrowały wraz z nimi do galerii w Klubie Podgrodzie.

Nieco inną formą spotkań były  indywidualne zajęcia animowane z gier planszowych,  które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Po przypomnieniu zasad, ochotnicy grali w „Skubane  kurczaki”,  „Pędzące  żółwie”, „Chińczyka”, „Kolorowy kod”, „Nos w nos”  oraz  „Dubble”.  Niektórzy pasjonaci gier planszowych  sprawdzali  swoje umiejętności grając we wszystkie  udostępnione gry. Taka forma spędzania wolnego czasu, sprawiała graczom dużo radości i była doskonałą alternatywą dla komputera.  Zimowe ferie w bibliotece były także atrakcją dla wielu  internautów.  Niektórzy  z nich, oglądali filmy w  Internecie,  inni słuchali muzyki. Nie zabrakło  również  zwolenników gier  komputerowych.

Najmłodsi odwiedzający nas w tym czasie czytelnicy, w Kąciku Plastyka   malowali kolorowanki i rozwiązywali rebusy.  Wszyscy biorący  udział w  naszej  akcji „Zima  w Mieście” zostali obdarowani drobnymi upominkami i słodyczami.

Dziękujemy za miłe spotkania!