„Bezpieczne dzieci” – spotkanie z policjantami w W37

Powiększ obraz„Bezpieczne dzieci” – Spotkanie z policjantami w W37

Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkolnych obowiązków. To także okazja do beztroskich szaleństw na śniegu i akrobacji na lodzie. Jednak, aby ten czas przebiegał szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dlatego 24 stycznia 2019 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przedstawiciele Komisariatu Policji przy ul. Motyckiej 15, st. sierż. Miłosław Świst i asp. sztab. Monika Pawłowska przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-edukacyjne pt. „Bezpieczne dzieci”. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy Pan Wojciech Marek oraz dzieci z Przedszkola nr 128 przy ul. H. Sternhela 40.

Na początku zajęć nasi goście zaprezentowali ubiór i atrybuty policjanta z których korzystają podczas codziennej pracy, tj.: odznaka, kajdanki, pałka (TONFA), radiostacja. Następnie opowiedzieli o swojej niełatwej służbie na rzecz społeczeństwa i ważnej misji funkcjonariusza. Dzieci żywo reagowały na parę policjantów, zadając wiele dociekliwych, ale i niełatwych pytań. Wywiązała się ciekawa dyskusja, której nie było końca.

W następnej części spotkania maluchy obejrzały prezentację multimedialną pt. „Przedszkolak bezpieczny na drodze” przygotowaną przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W międzyczasie policjanci omawiali zasady poruszania się po drodze i przechodzenia po pasach ze szczególnym zwróceniem uwagi na sygnalizację świetlną, znaki drogowe i odblaski. Nie ominięto też tematów bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, bezpieczeństwa dziecka w domu pod nieobecność rodziców oraz właściwego zachowania się w trudnych sytuacjach, tj. spotkanie z nieznaną osobą i atak groźnego psa. Prezentacja multimedialna zawierała wiele kolorowych slajdów, zagadek i piosenek, co bardzo podobało się przedszkolakom. Z zaangażowaniem rozwiązywały krzyżówkę i śpiewały piosenki razem z bajkowym bohaterem Myszką Miki. Na koniec spotkania nasi milusińscy otrzymali odblaski oraz edukacyjne książeczki z Kapitanem Wyderką wydane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy.

Gorąco dziękujemy Policjantom z Komendy Rejonowej Warszawa Vl. Rewir Dzielnicowych ul. Motycka 15 oraz Pracownikom Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy za możliwość zorganizowania zajęć profilaktyczno-edukacyjnych dla naszych najmłodszych czytelników oraz otrzymane gadżety.