Bałwankowe opowieści w W37

Powiększ obrazBałwankowe opowieści

„Dziesięć bałwanków było w jednym lesie, ni mniej, ni więcej, tylko właśnie 10” – to fragment wiersza Wandy Chotomskiej, który był jedną z bałwankowych opowieści, podczas cyklu lutowych spotkań.

Postać bałwanka towarzyszy dzieciom od wielu, wielu lat. Zarówno dorośli jak i dzieci lubią bawić się na śniegu i lepić śniegowe postaci. Niestety w tym roku zima w Warszawie poskąpiła nam białego puchu, ale i tak znaleźliśmy na to sposób.

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 dzieci z Przedszkoli nr 94 i 128 lepiły białe, puszyste bałwanki z płatków kosmetycznych i kolorowego papieru. Maluchy były bardzo zaangażowane i kreatywne. W szybkim tempie powstawały bałwanki śnieżno-białe, puchate, z kapeluszem i miotełką, pękate, smukłe, wesołe, wszystkie kolorowe i jednakowo udane.

Ale to nie jedyne atrakcje tego cyklu zajęć.

Podczas spotkań bawiliśmy się  także w miniteatr i kino oraz recytowaliśmy wiersze. Maluchy  miały okazję nauczyć się liczyć podczas prezentacji wiersza Wandy Chotomskiej „Dziesięć bałwanków” oraz  zapoznać się z teatrzykiem Kamishibai, gdzie została przedstawiona bajka  „Bałwanek Marianek”. Dzieci żywo i ogromnym zainteresowaniem reagowały na „papierowy teatr”, który widziały po raz pierwszy.

Wreszcie przyszedł czas na minikino. Dzieci w ciszy i ogromnym skupieniu obejrzały film o Misiu Uszatku i bałwanku, a także animacje do piosenki „Bałwankowa rodzina”. Z chęcią i nieukrywaną radością śpiewały piosenki o zimie i śniegu, wykonując bałwankowe prace.

Zimowy czas w Wypożyczalni nr 37 minął nam szybko i radośnie, teraz z niecierpliwością czekamy na słoneczko i pierwsze oznaki wiosny.