Bajki japońskie z teatrem Kamishibai

Powiększ obrazBajki japońskie z teatrem Kamishibai

Przez cały listopad w Wypożyczalni nr 37 odbywały się warsztaty na temat bajek japońskich z wykorzystaniem teatru Kamishbai. Poprowadziła je Pani Olga Płuciennik ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego w Warszawie.

Kamishibai to japoński teatr ilustrowanych opowieści. Ta kreatywna metoda pracy z dziećmi pozwala cieszyć się literaturą i sztuką słowa w nowym wymiarze. Podczas spektaklu uczestnicy wyruszyli w podróż do Krainy Kwitnącej Wiśni. Dowiedzieli się, z czego słynie Japonia.

Prowadząca zaprezentowała opowieści pt. „Ogród marzeń”, „Pieś Marudek” i „Mój przyjaciel Kemushi”. Dwie ostatnie posiadamy w naszych licznych zbiorach  bajek Kamishibai.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję zaprojektować i wykonać swój własny wachlarz.

Spotkanie zrealizowano z projektu budżetu partycypacyjnego na 2019 r. – „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne”.