„Bajki japońskie z teatrem Kamishibai” w W37

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na warsztaty pt. „Bajki japońskie z teatrem Kamishibai”.

Warsztaty poprowadzi Pani Olga Płuciennik ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego w Warszawie.

Kamishibai to japoński teatr ilustrowanych opowieści. Ta kreatywna metoda pracy z dziećmi pozwala cieszyć się literaturą i sztuką słowa w nowym wymiarze. Podczas spektaklu uczestnicy wyruszą w podróż do Krainy Kwitnącej Wiśni. Dowiemy się, z czego słynie Japonia. Uczestnicy będą mieli okazję zaprojektować swój własny wachlarz.

Podczas zajęć wykorzystane będą znajdujące się w bibliotece dość liczne zbiory bajek Kamishibai.

Spotkanie realizowane będzie w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.