Warsztaty literacko-teatralne z Klanzą w BD65

Powiększ obrazWarsztaty literacko-teatralne z Klanzą w BD65

W dniu 05.12.2019r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła panią trenerkę z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Klanza – Annę Sadowską.

Animatorka poprowadziła warsztaty literacko-teatralne wykorzystując metodę pedagogiki zabawy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 285.

Mieliśmy okazję zaobserwować jak doskonale działają metody działania w grupie  podczas wykonywania zadań przez młodzież. Poprzez wspólne animacje poznaliśmy jak ważna jest przyjaźń, integracja i współpraca w zespole. Wykorzystując tekst bajki afrykańskiej „Koniec świata pod drzewem Mango” nasi mili goście przygotowali i przedstawili wspaniałe przedstawienie teatralne wcielając się  w role różnych zwierząt.

Dziękujemy bardzo pani Annie Sadowskiej za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów, a uczniom za czynne w nich uczestnictwo.