Ach, ten Maj!

Powiększ obrazdzieci w trakcie zajęć w bibliotece

Za nami kolejny miesiąc. W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 obfitował przede wszystkim w spotkania z małymi czytelnikami. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkoli nr 22, 81, 95 oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej JP II.

Podczas  różnorodnych zajęć „ Z książką za pan brat”, „Wiosna w ogrodzie”, „Biblioteka to fajne miejsce” nasi goście poznawali pracę bibliotekarzy, biblioteczny savoir–vivre i sposób ustawienia książek na półce. Dowiedzieli się również, jak zaczarować teatrzyk, aby zobaczyć w nim przedstawienie, a podczas „Wiosny w ogrodzie” – jak pielić grządki i  zasiać marchewkę.  Na koniec  każdych zajęć dzieci robiły zakładki, które później mogły zabrać do domu.

Ponadto co środa w naszej bibliotece odbywały się cykliczne zajęcia „Dziennikarstwo online” w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie m. st. Warszawa”, w których bierze udział młodzież ze Szkoły Podstawowej JPII.

Maj zaskoczył nas wygraną w projekcie „Biblioteka Bezglutenowa”, w którym wzięła udział nasza koleżanka, wysyłając przepis na sałatkę, co zaowocowało wzbogaceniem naszej placówki o książki związane z dietą bezglutenową.