A jednak się działo – październik w BD 12

Powiększ obrazdzieci tworzą prace origami

Mimo pandemii w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 udało się przeprowadzić pierwsze lekcje z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Wyspa JP2.

W ten sposób włączyliśmy się do wspólnego działania w ramach projektu „Lekturki spod chmurki” inicjowanego przez nauczycieli tejże szkoły. Dwie ośmioosobowe klasy odwiedziły nas, by poznać naszą bibliotekę, księgozbiór i biblioteczne zasady savoir-vivre’u. Podczas spotkania dzieci wysłuchały książki autorstwa Martina Widmarka „Tajemnica biblioteki” i metodą origami wykonały zakładki w kształcie zwierzątek.

Ponadto zorganizowaliśmy dwa spotkania online z Przedszkolem nr 95, aby chociaż w „Bibliotece przez ekran” pokazać dzieciom wnętrza naszej filii, książki i poczytać im o przygodach dzielnego żółwia Franklina, który również chętnie korzystał z księgozbioru biblioteki.

Od października w partnerstwie z CXXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana realizujemy również projekt „Partnerstwa instytucji rozwijających wolontariat”. Działanie to finansowane jest ze środków Zespołu Rozwoju Wolontariatu działającego w strukturze Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. W ramach tych spotkań młodzież przygotowała scenariusze pierwszych filmików, które już niedługo będą u nas nagrywane.