Aktualności

Z radością pragniemy poinformować, że w dniu 22 października 2021 roku podczas uroczystej gali Konkursu Miejsce Przyjazne Seniorom, filia Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy tj. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 przy ul. Krasnobrodzkiej 11, odebrała szczególne wyróżnienie.

Miasto Stołeczne Warszawa i Warszawska Rada Seniorów przyznały placówce certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom na lata 2020-2022”.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 znalała się  w gronie 22 laureatów, którym wręczone zostały certyfikaty.

Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny – czwarty – działania Biblioteki realizowane na rzecz osób starszych zostały docenione. Zależy nam, aby Seniorzy poza dobrą książką, ciekawymi spotkaniami odnajdowali w naszej Bibliotece pomoc i życzliwą atmosferę oraz przestrzeń do realizacji swoich zainteresowań.

Dołożymy wszelkich starań, aby kontynuować tę dobrą praktykę.

Certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom 2020-2022”

30 września 2021 r. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zainaugurowała działalność trzech nowych MAL-i (Miejsc Aktywności Lokalnej):

Certyfikaty wręczył Pan Adam Markuszewski z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

MAL to miejsce, gdzie mogą Państwo bezpłatnie zorganizować spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia, próby i inne działania, korzystając z wyposażenia dostępnego w danej placówce bibliotecznej, m.in. projektora multimedialnego z ekranem, sofy, foteli, stołów, krzeseł i zastawy deserowej.

Więcej „Otwarcie trzech nowych Miejsc Aktywności Lokalnej w Bibliotece (zdjęcia, filmy)”

treść plakatu: Legimi 65000 ebooków bez limitu dostępnych bezpłatnie w naszej bibliotece; obrazek przedstawiający telefon komórkowy i tablet, na których widnieje okładka ebooka Katarzyny Puzyńskiej pod tytułem Martwiec

Od 1.10.2021 umożliwiamy bezpłatne wypożyczanie e-booków w serwisie Legimi. Aby mieć dostęp do ponad 65000 tytułów książek, wystarczy napisać e-mail na adres czytelnia@multibiblioteka.waw.pl . W treści wiadomości prosimy o podanie dziewięciocyfrowego numeru karty czytelnika.

Otrzymany kod aktywuje się na stronie http://www.legimi.pl/mazowieckie, a książki wypożycza się i pobiera bezpłatnie bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Więcej „Legimi w bibliotece”

Mała książka może się okazać wielką iskrą, która rozbudzi zapał dziecka do czytania.

Biblioteka Publiczna na Targówku bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do dzieci z roczników 2014-2017.

Każde dziecko otrzymuje podczas pierwszej wizyty w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą (książkę „Pierwsze czytanki dla…” i spakowany razem z książką poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, a także kartę Małego Czytelnika).

Więcej „„Mała książka – wielki człowiek”. Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka!”