Szanowni Czytelnicy,

w związku z sytuacją epidemiczną stacjonarna działalność kulturalno-edukacyjna w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy została czasowo zawieszona, ale… Biblioteka Online wciąż tętni życiem! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą (i całodobową!) ofertą.

Więcej „Zapraszamy do Biblioteki Online”

Mała książka może się okazać wielką iskrą, która rozbudzi zapał dziecka do czytania.

Biblioteka Publiczna na Targówku bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do dzieci z roczników 2014-2017.

Każde dziecko otrzymuje podczas pierwszej wizyty w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą (książkę „Pierwsze czytanki dla…” i spakowany razem z książką poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, a także kartę Małego Czytelnika).

Zasady zabawy są proste: za każdym razem, kiedy Mały Czytelnik przyjdzie do biblioteki i wypożyczy co najmniej jedną książkę, dostaje na swoją kartę naklejkę ze zwierzątkiem. Jeśli zbierze 10 naklejek, dostanie dyplom, naklejkę „Superczytelnik” i drobny czytelniczy upominek!

W projekcie biorą udział poniższe filie:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12, ul. Radzymińska 121
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, ul. Suwalska 11
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52, ul. Rembielińska 6a
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, ul. Bazyliańska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65, ul. Krasnobrodzka 11
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37, ul. Smoleńska 94
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49, ul. Księcia Ziemowita 16
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85, ul. Jórskiego 41
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98, ul. Kondratowicza 23

Więcej „„Mała książka – wielki człowiek”. Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka!”