Logo bibliotekiSzanowni Czytelnicy!

Informujemy, że placówki przy ul. Kuflewskiej 6 (Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64)  oraz  przy ul. Wysockiego 11 (Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 w budynku DK „Świt”) są zamknięte.

O terminie otwarcia w nowych lokalizacjach powiadomimy na stronie www.multibiblioteka.waw.pl i na Facebooku.

Zbiory można zwracać w pozostałych placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku.

Logo biblioteki

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, obowiązujące od 28 listopada 2020 roku zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych zostały przedłużone do 31 stycznia 2021 roku. Placówki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy są otwarte dla czytelników zgodnie z obowiązującą procedurą zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Publicznej w trakcie epidemii COVID-19. W godzinach pracy placówek Biblioteki można skorzystać z usługi ksero, wydruku, dostępu do internetu na stanowiskach komputerowych.

Godziny otwarcia placówek (z wyjątkiem Wypożyczalni nr 64, Biblioteki nr 12, Wypożyczalni nr 85 – zmiana lokalizacji):

• poniedziałek, wtorek, środa: 12.00-19.00,
  • czwartek, piątek: 09.00-16.00.

Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w trakcie epidemii COVID-19 dla użytkowników Biblioteki (.PDF)

Zapraszamy!

Szanowni Czytelnicy,

w związku z sytuacją epidemiczną stacjonarna działalność kulturalno-edukacyjna w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy została czasowo zawieszona, ale… Biblioteka Online wciąż tętni życiem! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą (i całodobową!) ofertą. Czytankowo, teatrzyk Kamishibai, spotkania w bibliotece, recenzje nowości wydawniczych, łamigłówki, opowieści o Targówku, bajki na lajki, warsztaty pacynkowe – wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Opublikowaliśmy już ponad 100 filmów i wciąż tworzymy kolejne! Klikajcie, oglądajcie i polecajcie Bibliotekę Online rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Życzymy wielu miłych wrażeń i inspirujących przemyśleń w czasie pobytu w naszej internetowej krainie kulturalnej.

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą Biblioteki Online, kliknij w obrazek lub link poniżej:

Biblioteka Online

Mała książka może się okazać wielką iskrą, która rozbudzi zapał dziecka do czytania.

Biblioteka Publiczna na Targówku bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do dzieci z roczników 2014-2017.

Każde dziecko otrzymuje podczas pierwszej wizyty w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą (książkę „Pierwsze czytanki dla…” i spakowany razem z książką poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, a także kartę Małego Czytelnika).

Zasady zabawy są proste: za każdym razem, kiedy Mały Czytelnik przyjdzie do biblioteki i wypożyczy co najmniej jedną książkę, dostaje na swoją kartę naklejkę ze zwierzątkiem. Jeśli zbierze 10 naklejek, dostanie dyplom, naklejkę „Superczytelnik” i drobny czytelniczy upominek!

W projekcie biorą udział poniższe filie:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12, ul. Kuflewska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, ul. Suwalska 11
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52, ul. Rembielińska 6a
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, ul. Bazyliańska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65, ul. Krasnobrodzka 11
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37, ul. Smoleńska 94
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49, ul. Księcia Ziemowita 16
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85, ul. Wysockiego 11 (W budynku DK „Świt”)
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98, ul. Kondratowicza 23

Więcej „„Mała książka – wielki człowiek”. Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka!”