Aktualności

3 marca 2021 r. trzy filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wznowiły działalność w nowych lokalizacjach.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64, które przedtem funkcjonowały przy ul. Kuflewskiej 6, obecnie działają przy ul. Radzymińskiej 121. Z kolei Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85, która przedtem funkcjonowała przy ul. Wysockiego 11 (w budynku Domu Kultury „Świt”), obecnie działa przy ul. Jórskiego 41.

Prezentujemy zdjęcia z otwarcia trzech filii.

Więcej „Otwarcie trzech filii Biblioteki w nowych lokalizacjach (zdjęcia, filmy)”

Szanowni Czytelnicy,

w związku z sytuacją epidemiczną stacjonarna działalność kulturalno-edukacyjna w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy została czasowo zawieszona, ale… Biblioteka Online wciąż tętni życiem! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą (i całodobową!) ofertą. Czytankowo, teatrzyk Kamishibai, spotkania w bibliotece, recenzje nowości wydawniczych, łamigłówki, opowieści o Targówku, bajki na lajki, warsztaty pacynkowe – wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Opublikowaliśmy już prawie 200 filmów i wciąż tworzymy kolejne! Klikajcie, oglądajcie i polecajcie Bibliotekę Online rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Życzymy wielu miłych wrażeń i inspirujących przemyśleń w czasie pobytu w naszej internetowej krainie kulturalnej.

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą Biblioteki Online, kliknij w obrazek lub link poniżej:

Biblioteka Online

Mała książka może się okazać wielką iskrą, która rozbudzi zapał dziecka do czytania.

Biblioteka Publiczna na Targówku bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanym do dzieci z roczników 2014-2017.

Każde dziecko otrzymuje podczas pierwszej wizyty w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą (książkę „Pierwsze czytanki dla…” i spakowany razem z książką poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”, a także kartę Małego Czytelnika).

Zasady zabawy są proste: za każdym razem, kiedy Mały Czytelnik przyjdzie do biblioteki i wypożyczy co najmniej jedną książkę, dostaje na swoją kartę naklejkę ze zwierzątkiem. Jeśli zbierze 10 naklejek, dostanie dyplom, naklejkę „Superczytelnik” i drobny czytelniczy upominek!

W projekcie biorą udział poniższe filie:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12, ul. Radzymińska 121
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, ul. Suwalska 11
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52, ul. Rembielińska 6a
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, ul. Bazyliańska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65, ul. Krasnobrodzka 11
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37, ul. Smoleńska 94
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49, ul. Księcia Ziemowita 16
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 85, ul. Jórskiego 41
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98, ul. Kondratowicza 23

Więcej „„Mała książka – wielki człowiek”. Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka!”