Spotkanie autorskie z Ulą Kowalczuk

Plakat z zaproszeniem na spotkanie z Ulą Kowalczuk

Ula Kowalczuk – ur. w 1964 r. w Warszawie, studiowała na Politechnice Warszawskiej, w 1989 r. wyjechała do Niemiec, gdzie studiowała Werbung und Verkauf w Institut für Lernsysteme Hamburg. Po powrocie do Polski przez kilkanaście lat pracowała w dziedzinie marketingu i reklamy, w tym wiele lat zarządzała agencją reklamową. Prywatnie miłośni-czka koni i jeździectwa, od 2006 r. właścicielka Tiszmena – wałacha szlachetnej półkrwi, jego jedyny jeździec i trener. Zafascynowana historią koni w Polsce, tradycjami i językiem polskim.

Na spotkanie zapraszamy dorosłych wspólnie z dziećmi i/lub młodzieżą szkolną, ludzi ciekawych świata, miłośników języka polskiego, historii i dziedzictwa narodowego. Bohaterami spotkania będą polskie przysłowia związane z końmi i same konie. Autorka Ula Kowalczuk opowie o najbardziej znanych i też mniej znanych konizmach i ich znaczeniu zarówno dosłownym jak i przenośnym wzbogacając to anegdotami i informacjami związanymi z końmi, w ten sposób łącząc bieżące zainteresowania (np. sport jeździecki, zwierzęta, sport, nauka) z historią, przeszłość ze współczesnością, doświadczenia przodków z dzisiejszymi spostrzeżeniami zarówno w odniesieniu do koni jak i do życia codziennego. Uczestnicy dowiedzą się co to jest sedno, po co komu koń i rząd, czym się różni rumak od konia, w jakim sporcie staje się w szranki, czy lepiej spadać z wysokiego konia, czy z dobrego, czy wygrywa się w cuglach czy w cugach.

Działanie realizowane w ramach projektu Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.