Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem w W37

Powiększ obrazSpotkanie z Marcinem Koziołem

23 listopada w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy” – www.detektywi-na-kolkach.pl. W spotkaniu uczestniczyły uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej.

Pan Marcin w formie prezentacji przedstawił swoje książki. Bardzo zaciekawił uczestników opowieściami m.in. o Tesli i jego wynalazkach i jak do nich doszedł a zaczynał już w dzieciństwie. Autor posiłkował się rekwizytami przygotowanymi na spotkanie np. lampą świetlną. Ich prezentacja wywołała niedowierzanie wśród dzieci. Miały one mnóstwo ciekawych zauważeń, często śmiesznych, co wywoływało salwę śmiechu.

Uczniów zaciekawiło, że Pan Marcin prowadzi rezerwat starych komputerów, a owocem jego komputerowych zainteresowań jest książka „Szalona historia komputerów”. Wiadomość jego odbytych podróży bardzo ich zainteresowała, bowiem autor zwiedził ponad 50 krajów. Ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – www.wombatmaksymilian.pl (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana). Jego miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą” (jej współautorką jest Katarzyna Dowbor) – www.stajniapodtecza.pl.

Gdy opowiadał o tym, że kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera wywołał furorę.

Czas minął niepostrzeżenie i trzeba było kończyć. Ale na pewno spotkamy się jeszcze niejeden raz z Panem Marcinem Koziołem.