Skontrum w Wypożyczalni nr 29

Szanowni Czytelnicy!

Z powodu kontrolnego spisu księgozbioru w dniach 17-19 października (środa-piątek) Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a będzie zamknięta.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
Z książką na start

Miło jest nam poinformować, że nasza Biblioteka bierze udział w projekcie „Z książką na strat”.

 
Spotkanie autorskie z Aleksandrem Rogozińskim w W60

11 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 gościła Aleksandra Rogozińskiego, autora komedii kryminalnych. Literacki debiut pisarza miał miejsce wiosną 2015 roku. Wówczas ukazał się kryminał „Ukochana z piekła rodem”, który od razu stał się bestsellerem i zdobył uznanie czytelników.

 
„Architektura wiary Karola Wojtyły nim zapukał do bram seminarium” - koncert w Czytelni

W dniu 10 października w Czytelni Naukowej z okazji „Dnia Papieskiego” odbył się koncert poezji, a jednocześnie wzruszający wieczór ukazujący zamysły 19-letniego Karola Wojtyły - Jego wizję świata i oczekiwanie na Miłość Stwórcy, której już oddał się całkowicie. To wieczór proroczej wizji życia i poetyckiego zamyślenia. Koncert - monodram rapsodyczny w otoczeniu muzyki fortepianowej, ułożony na podstawie poematów „Psałterza Renesansowego zwanego Księgą Słowiańską" Karola Wojtyły.

 
Październikowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni

W Październikowym „Dobrym wieczorze z poezją i piosenką” gościem Iwonny Buczkowskiej był Tomek Krzymiński, który wzruszał i rozśmieszał publiczność prawdziwymi perełkami z gatunku klasyki piosenki literackiej. Wieczór wypełniony był poruszającym tekstem i wspaniałą muzyką, przeplataną gawędą i ciekawą opowieścią. Ten koncert - po prostu na długo pozostanie w naszej pamięci.

 
Dzień Latawca na Zaciszu

W sobotę 6 października br. odbyła się impreza plenerowa „Dzień Latawca na Zaciszu” na terenie boiska Szkoły Podstawowej Nr 84 organizowana wspólnie z Urzędem Dzielnicy Targówek i Radą Osiedla Zacisze. Biblioteka Publiczna na Targówku aktywnie włączyła się w to wydarzenie przygotowując stoisko, gdzie można było kupić „Książkę za grosik”, zagrać w gry planszowe, uczestniczyć w warsztatach plastycznych podczas których techniką decoupage ozdabiane były m.in. zakładki do książek. Maskotka Biblioteki – Kubuś Puchatek pozował do zdjęć oraz częstował słodkościami. Pogoda i humory dopisały. Dziękujemy za mile spędzony czas!

 
„Jesień- czas odpoczynku, zabaw i wesel w kulturach wiejskich” - prelekcja w Czytelni

Elżbieta Piskorz-Branekova, etnografka, badaczka kultury ludowej, zaprezentowała 4 października w Czytelni Naukowej prelekcję pt. „Jesień czas odpoczynku, zabaw, wesel ale i pracy w kulturach ludowych”.

 
„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” w BD12 - ogólnopolski projekt akcji czytelniczej

Co kryją w sobie złote i słodkie mirabelki? Jaką historię opisuje drzewo, które rosło w dawnej, żydowskiej dzielnicy? Co znaczy zdanie: „Tam, gdzie nie ma ludzi staraj się być człowiekiem”? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas zajęć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. W poniedziałek, 1 października nasza filia wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” pod patronatem Lustra Biblioteki i Pani Barbary Marii Morawiec.

 
Kulinarne spacerowanie po Targówku Fabrycznym i okolicach

W sobotę 29 września odbyło się spotkanie w ramach projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Uczestnicy wydarzenia odbyli spacer po Targówku Fabrycznym i okolicach. Spacer rozpoczął się u zbiegu ulic Swojskiej i Jesiotrowej, poprowadził go varsavianista - pan Krzysztof Gajda. Motywem przewodnim spaceru była opowieść o różnych kuchniach w historii Targówka, m.in. o kuchni rosyjskiej.

 
Tydzień Zakazanych Książek w W37

W dniach 23-29 września 2018 r. obchodziliśmy Tydzień Zakazanych Książek. W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94, prezentowaliśmy wystawę: „Zakazane książki - ciekawostki”. Na witrynie można było zapoznać się z Listą Zakazanych Książek i powodem ich ocenzurowania oraz ciekawostkami pt. „Czy wiesz, że…”

 
Warszawskie Dni Seniora 2018 w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy po raz kolejny włączyła się w obchody Warszawskich Dni Seniora przygotowując ofertę różnorodnych działań dedykowanych Seniorom.

Poniżej relacje z poszczególnych placówek Biblioteki.

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Relacja z:
Czytelni Naukowej nr I
Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37
Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60
Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64
Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`