Wolontariat w Bibliotece

Wolontariat w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy uczestnicy w realizacji projektu „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój i promocja idei wolontariatu w Warszawie. Program jest pierwszym tego rodzaju kompleksowym działaniem dotyczącym wolontariatu w bibliotekach realizowanym na terenie m.st. Warszawy.
 
Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 26 czerwca do 26 sierpnia 2017 r. wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek (z wyjątkiem Wypożyczalni nr 49 i Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym) będą czynne w godzinach:

- poniedziałek, wtorek, środa: w godz. 11.00-19.00,
- czwartek, piątek: w godz. 9.00-16.00.

W soboty Czytelnia Naukowa nr I będzie nieczynna.

Wypożyczalnia nr 49 przy ul. Mieszka I nr 7 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00.

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Wypożyczalnia nr 130 - nieczynna

Drodzy Czytelnicy!
Informujemy, że od 24.04.2017 r.
Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym
przy ul. Bartniczej 8
jest zamknięta do odwołania z powodu przeprowadzki.

W czasie zamknięcia, książki wypożyczone w tej placówce
można oddać w pozostałych placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Warszawa na dawnych planach i mapach – prelekcja w Czytelni Naukowej

Podczas spotkania varsavianistycznego 10 sierpnia Paweł Łoś i Monika Demczyńska ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” prezentowali i omawiali najdawniejsze plany Warszawy. Wykład należał do projektu „Warszawa też jest Seniorką 2017-2019”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

 
Warszawa na dawnych wedutach – prelekcja w Czytelni Naukowej

Bogato ilustrowaną opowieść na temat malarstwa, przedstawiającego widoki dawnej Warszawy, zaprezentowali 27 lipca Monika Demczyńska i Paweł Łoś, historycy ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”. Wykład jest częścią projektu „Warszawa też jest seniorką 2017-2019”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Jako samodzielny gatunek weduta wyodrębniła się w XVII wieku w Holandii, a jej szczególnie bujny rozwój obserwujemy w wieku XVIII w Wenecji.

 
„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga, Osiedle „Generalska” realizuje projekt pt. „Z bajką przez pokolenia”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2017. W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie, których tematem przewodnim jest bajka.
Spotkania te do tej pory miały charakter warsztatów pisarskich i plastycznych. Mieszkańcy pisali bajki, w których „pojawiała się” nasza dzielnica, a następnie je ilustrowali, podczas specjalnie przygotowanych zajęć i plenerów malarskich.

 
Co to jest Wszechświat?

Wszechświat – kosmos – uniwersum – kilka nazw na określnie jednej i tej samej rzeczy, więc czym jest ten Wszechświat? Według definicji Wszechświat to wszystko co fizycznie istnieje, co można: zmierzyć, zważyć, policzyć, zbadać, obejrzeć, poczuć. Wszechświat to czas, przestrzeń, wszelka energia i materia oraz wszystkie siły wzajemnego oddziaływania w tym również – grawitacja!

 
Zajęcia z seniorami w W98

W ciągu minionego roku szkolnego tj. od września 2016 roku do końca czerwca 2017 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 odbywały się zajęcia komputerowe dla seniorów prowadzone przez pracownika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Zajęcia przybrały formę seminariów podczas których omawialiśmy zagadnienia związane z podstawową obsługą komputera oraz korzystania z sieci Internet.

 
Pory roku w Afryce i inne ciekawostki

Ile jest pór roku w Afryce? Czy w Afryce pada śnieg? Dlaczego okres „zimowy” w Afryce to czas obfitości pożywienia? Dlaczego w Afryce młode rodzą się „zimą”, a w Polsce na wiosnę lub latem? Dlaczego w Afryce wszystko gwałtownie rośnie, kwitnie i owocuje w czasie afrykańskiej „zimy”? Dlaczego afrykańskie „lato” przypomina zimę w Polsce? Dlaczego w Polsce gdy zbliża się zima ptaki odlatują do ciepłych krajów? Dlaczego w Afryce ptaki odlatują na inne tereny „latem”? Dlaczego dla świata roślin i zwierząt „lato” w Afryce tak bardzo się różni od lata w Polsce? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzii gdy przyjdziesz na zajęcia do Czytelni Naukowej nr I. Zapraszamy!

 
Szósty zmysł i Lato w Mieście w BD12

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 zakończyliśmy cykl spotkań pt. „Sensoryczny odbiór świata, czyli o tym jak działają nasze zmysły” realizowanych w ramach programu „Lato w Mieście”. W trakcie zajęć przybliżaliśmy dzieciom wiedzę na temat zmysłów człowieka. Najpierw teoretycznie, później zaś praktycznie poznaliśmy zmysły słuchu, wzroku, dotyku, węchu, smaku i równowagi. Uczestnicy spotkań ćwiczyli swoje zmysły słuchając różnych dźwięków, chodząc po linie, smakując kawałki rozmaitych warzyw i owoców oraz dotykając różnych faktur, wszystko to oczywiście z zasłoniętymi oczami. Nie było łatwo, ale najwięcej problemów przysporzyło naszym czytelnikom rozpoznawanie zapachów i ćwiczenie na spostrzegawczość – tworzenie portretu pamięciowego.

 
Wspaniałe wakacje w BD65

Letnia akcja pod hasłem „Lato w Mieście” w biblioteceWspaniałe wakacje w BD65 jak co roku cieszy się dużym powodzeniem wśród odwiedzających naszą placówkę czytelników. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zorganizowała cykl spotkań indywidualnych i grupowych pod hasłem „Wspaniałe lato w otoczeniu książek”.

Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się towarzyskie gry planszowe, dzięki którym ćwiczymy pamięć i rozwijamy zdolności manualne. Nasi mili goście rozgrywali turnieje z udziałem gier: Pędzących żółwi i Skubanych kurczaków.

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

Instytucje

   

`