Ogłoszenie
W najbliższy czwartek 9 sierpnia oraz kolejny tj. 16 sierpnia porady prawne na ul. Kuflewskiej 6 są odwołane z powodu nieobecności Pani prawnik.
 
Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym

Uprzejmie informujemy, że od 25 czerwca do 1 września 2018 r. wszystkie placówki Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek (z wyjątkiem Wypożyczalni nr 49) będą czynne w godzinach:

- poniedziałek, wtorek, środa: w godz. 11.00-19.00,
- czwartek, piątek: w godz. 9.00-16.00.

W soboty Czytelnia Naukowa nr I będzie nieczynna.

Wypożyczalnia nr 49 przy ul. Mieszka I nr 7 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 16.00.

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Budżet partycypacyjny 2019 – podziękowania

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w wyniku głosowania w ramach piątej edycji warszawskiego budżetu partycypacyjnego na rok 2019, zostało wybranych jedenaście projektów, które będą realizowane w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

 
Wypożyczanie gier planszowych w Bibliotece

Miło jest nam poinformować, że w ramach projektów „Wypożyczalnia gier planszowych” oraz „Gry planszowe uczące edukacji finansowej” z budżetu partycypacyjnego na 2018 rok, zostały zakupione gry, które dostępne są w następujących placówkach Biblioteki:


7 Cudów Świata + dodatki  
Czytelnia Naukowa nr I
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64

 
Powstanie Warszawskie – wystawa w W37

Z okazji przypadającej 1 sierpnia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 zorganizowała wystawę dotyczącą losów Warszawy w czasie trwania bohaterskiego zrywu mieszkańców Stolicy. Wystawę można oglądać z zewnątrz budynku, a cieszy się ona niemałym zainteresowaniem osób przechodzących w pobliżu naszej placówki, którzy regularnie pytają o prezentowane zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 
Obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego w BD65

Na początku sierpnia Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 aktywnie włączyła się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego - wystąpienia zbrojnego przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Powstanie zorganizowała Armia Krajowa w ramach akcji „Burza”. Walki toczyły się w lewobrzeżnej części miasta i na niewielkim obszarze prawobrzeżnej Warszawy oraz w Puszczy Kampinoskiej i w Legionowie. W rezultacie słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją 3 października 1944 roku.

 
Spotkanie autorskie z Agatą Czykierdą – Grabowską w W60

We wtorek 11 lipca w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 odbyło się spotkanie autorskie z Agatą Czykierdą – Grabowską. Podczas spotkania miała miejsce premiera kolejnej książki Autorki pt. „Adam”.

Pani Agata Czykierda – Grabowska jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Swój czas dzieli między pracę zawodową i hobby. Jej pasjami są: pisanie książek z gatunku new adult, czytanie oraz podróżowanie po świecie. Do tej pory zostało wydanych 6 książek Autorki: „Kiedy na mnie patrzysz” (2015), „Jak powietrze” (2016), „ Pod skórą” (2017), „Wszystkie twoje marzenia”(2017), „Pierwszy raz” (2018) i „Adam” (2018).

 
Fenomenalne zwierzaki w CN1

Słonie nigdy niczego nie zapominają. Jako jedyne na Ziemi mają 4 kolana i wyjątkowo czuły aparat słuchowy, który pozawala im usłyszeć się z odległości 20 kilometrów. Gepard w 3 sekundy jest w stanie rozwinąć prędkość 120 km na godzinę. To jedyny kot, który nie potrafi chować pazurów. Nie ryczy jak inne kotowate, ale potrafi ćwierkać jak wróbel, syczeć jak wąż, mruczeć i miauczeć jak kot i rechotać jak żaba. Na dalekiej północy żyje żaba, która przez większość roku jest zamarzniętą bryłką lodu.

 
Początek lata z dinozaurami w CN1

Dinozaury władały naszą planetą zanim pojawił się człowiek. Były bardzo liczne. Początek lata z dinozaurami w CN1 Skolonizowały morza, powietrze i lądy. Królowały niepodzielnie przez ponad 160 milionów lat. 65,5 miliona lat temu w ziemię uderzyła ogromna asteroida przybyła z pasa planetoid leżącego między Marsem a Jowiszem. Kosmiczny przybysz pędził w stronę Ziemi z prędkością kilkudziesięciu tysięcy kilometrów na sekundę. Z masą ponad biliona ton i średnicą 10 kilometrów przy tak dużej prędkości stał się przyczyną zagłady dla 90% żyjących mieszkańców naszej planety.

 
Wilcza rodzina

Wilcza rodzina nazywana jest watahą. Stado złożone z pary dominującej zwanej parą alfa liczy od kilku do kilkunastu osobników. Poza parą alfa pozostałe wilki w stadzie to dzieci pary dominującej z różnych miotów. Raz w roku na wiosnę młode przychodzą na świat. W stadzie rozmnaża się tylko para dominująca, czyli basior i wadera. Młodych wilczków rodzi się od kilku do kilkunastu. Wilczki rodzą się ślepe. Cała wataha karmi je i dba o ich bezpieczeństwo.

 
Nowa wystawa prac pana Krzysztofa Budzyńskiego

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 prezentowana jest nowa wystawa prac, mieszkańca Bródna, pana Krzysztofa Budzyńskiego. Prace wykonane są techniką akrylową. Obrazy można oglądać w godzinach otwarcia Wypożyczalni.

Zapraszamy!

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`