Wernisaż wystawy na Targówku Fabrycznym

W sobotę 9 grudnia odbył się na Targówku Fabrycznym  wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez uczestników projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Wystawa zlokalizowana została na parkanie Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I nr 7. (Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia!)

 
Tydzień Juliusza Machulskiego w W98

Wszyscy lubimy się pośmiać przez chwilę zapomnieć o codzienności. Szansę na to dają nie tylko książki ale także filmy. Miło jest popatrzeć na ulubionych aktorów, podziwiać ich kunszt. Ale jakże często zapominamy, że udział w powstaniu filmu należy także a może nawet przede wszystkim do reżysera. Jednym z najlepszych, najciekawszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów jest Juliusz Machulski. To właśnie jemu Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 poświęciła tydzień. Zaprosiliśmy naszych Czytelników do wypełnienia ankiety na temat ulubionych filmów Juliusza Machulskiego.

 
Wyjątkowe Mikołajki w W98

Tegoroczne Mikołajki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przejdą do historii a to za sprawą niezwykłego wysłannika Świętego Mikołaja, jakim w tym roku był Kubuś Puchatek. To on założył czapkę Mikołaja i wraz z Pandą Wandą rozdawał dzieciom i dorosłym prezenty. A były to drobne zabawki dla najmłodszych lub ciasteczka w kształcie misia dla dorosłych. Misiom w rozdawaniu prezentów pomagały panie bibliotekarki ubrane tego dnia w mikołajkowe sweterki.

 
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w W98

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Dla Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek jest to bardzo ważne święto, ponieważ w naszych placówkach działają Wolontariusze, którzy dzielą się z nami swoim wolnym czasem, pasjami i zainteresowaniami oraz są dla nas ogromnym wsparciem. Z okazji tego dnia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 przygotowano szereg atrakcji dla Czytelników, tak aby zaznaczyć jak szczytną jest idea wolontariatu.

 
Panda Wanda i Kubuś Puchatek w szkole

W zimny jesienny poranek z Biblioteki przy ul. Kondratowicza 23 wyszły na spacer dwa misie – Miś Panda Wanda – lokatorka Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 oraz sam Kubuś Puchatek – maskotka Biblioteki Publicznej na Targówku. Misie ochoczo powędrowały do Szkoły Podstawowej nr 275 przy ul. Hieronima 2  na spotkanie z uczniami. Dzieci oczywiście wiedziały, że odwiedzi je Panda Wanda i wraz z panią bibliotekarką przeczyta im opowiadanie o Kubusiu Puchatku. Jaka była ich radość i zdziwienie gdy po zakończonej lekturze z sali obok wyłonił się sam Kubuś Puchatek!

 
„Pod jedną (wspólną) gwiazdką, czyli plastycznie i apetycznie” – projekt sąsiedzki

W sobotę 9 grudnia w Naszym Klubie przy ul. Zamiejskiej 1 odbyły się warsztaty„Pod jedną (wspólną) gwiazdką, czyli plastycznie i apetycznie” – projekt sąsiedzki rodzinne z przygotowania pierogów. W świątecznej atmosferze uczestnicy spotkania wymieniali się przepisami na najlepsze ciasto pierogowe oraz ciekawe farsze. Mali i duzi lepili pierogi, nadziewając je soczewicą z boczkiem, kapustą z grzybami, serem, jabłkiem oraz nadzieniem na ruskie. Przygotowane pierogi na miejscu gotowano, a później wspólnie degustowano.

 
Poznajemy bibliotekę, czyli pierwsze spotkania biblioteczne w BD 65

W listopadzie i grudniu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbył się cykl zajęćPoznajemy bibliotekę, czyli pierwsze spotkania biblioteczne  w BD 65 bibliotecznych, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 119 i 120. Naszym zadaniem było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i przedstawienie im bogatej oferty placówki. Zajęcia rozpoczynaliśmy od pokazania zbiorów w formie zgadywanek książkowych i rozpoznawania ulubionych bohaterów bajek. Nowi czytelnicy zaznajomili się z układem książek na półkach oraz regulaminem biblioteki oraz dowiedzieli się na jakich zasadach można się do niej zapisać.

 
„Paczka Literacka” w W2
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wzięła udział w akcji„Paczka Literacka” w W2 „Paczka literacka” organizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Była to akcja skierowana do bibliotek publicznych z całej Polski. Biblioteka na Targówku otrzymała cztery pakiety, w których znalazło się po 21 książek oraz 2 audiobooki. Książki trafiły w ręce czytelników, którzy po zapoznaniu się z publikacjami spotkali się, by porozmawiać o przeczytanej lekturze. W ramach programu promującego czytelnictwo takie spotkanie odbyło się 7 grudnia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2.
 
Spotkania autorskie z Wiolettą Piasecką w BD12 i W37

Niełatwo zainteresować młodych literaturą, jeszcze trudniej zdobyć ich uwagęSpotkania autorskie z Wiolettą Piasecką w BD12 i  W37 i zatrzymać na dłużej, ale dla naszego gościa, pani Wioletty Piaseckiej nie ma rzeczy niemożliwych. Swoim wigorem, radością życia, poczuciem humoru a przede wszystkim zdolnościami teatralnymi potrafiła skupić na sobie uwagę wszystkich dzieci. Spotkania autorskie odbyły się 5 grudnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 i w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37.

 
Zwierzaki na Mikołajki w CN1

Słoń ma największy mózg ze wszystkich zwierząt lądowych.Zwierzęta i ich fenomenalne cechy Nigdy niczego nie zapomina. To dzięki fenomenalnej pamięci słoń może przeżyć. Gepard jako jedyny z rodziny kotowatych nie ryczy i nie chowa pazurów. Ale potrafi ćwierkać, syczeć, rechotać, miauczeć, mruczeć i szczekać. To najszybszy biegacz na Ziemi. W 3 sekundy potrafi rozwinąć prędkość 120 km na godzinę. Afrykańska żaba byk ma ostre zęby i jest drapieżna. Potrafi przetrwać rok bez wody czekając na deszcz zagrzebana w zaschniętym rzecznym mule.

 
„Słowa i muzyka - niemilknący duet“ - Grażyna Radecka w Czytelni Naukowej

Podczas wieczoru poetycko-muzycznego pod takim tytułem 5 grudnia zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i literackie Grażyna Radecka - z zawodu ekonomistka (po studiach w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego), z zamiłowania śpiewająca poetka. Pisze ona wiersze oraz teksty piosenek dla dorosłych i dzieci, publikuje na blogu pod nazwą „Pisanie na obcasach”, aktywnie współpracuje z VoC Szkołą Dźwięków.

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`