„Metafizyczna konferencja, czyli prawdziwa twarz Godota” Drukuj

 Zaproszenie na spektakl pt.„Metafizyczna konferencja, czyli prawdziwa twarz Godota”, który odbędzie się 30 marca br. o godz. 17.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85.

Gościem Czytelni Naukowej na Bródnie będzie bibliotekarski teatr „Między wierszami”, działający przy Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe. Zespół teatralny, złożony z pracowników tej Biblioteki, realizuje – bawiąc się przy tym niewątpliwie - satyryczne jednoaktówki według własnych scenariuszy, z wykorzystaniem motywów i postaci z klasyki literackiej. W repertuarze mają już dwie sztuki, trzecia – w przygotowaniu. Scenarzystką i reżyserem jest Ewa Korulczyk, występują: Dariusz Burzyński, Katarzyna Chacińska, Hanna Górska, Ewa Korulczyk, Wiesława Krynicka, Anna Wawro i Paweł Skowroński, obsługa techniczna (światło i dźwięk) Robert Martyna. My, bibliotekarze z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek z podziwem śledzimy dokonania zawodowe naszych Koleżanek i Kolegów z sąsiedztwa. Cieszymy się, że i nasza publiczność będzie miała dzięki nim chwilę dobrej literackiej zabawy.

 
Spotkanie autorskie z Gabrielą Gargaś w Wypożyczalni nr 29 Drukuj
Zaproszenie na spotkanie autorskie z Gabrielą Gargaś, które odbędzie się 3 kwietnia br. o godz. 18.30 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a.

Gabriela Gargaś - autorka książek dla kobiet. Lekki, zabawny styl, realistyczne i nietuzinkowe fabuły stały się kluczem do jej sukcesu.

Gabriela Gargaś jest niepoprawną optymistką i marzycielką. Ma usposobienie indywidualistki, która chadza własnymi ścieżkami. Jej życiowe motto brzmi „Sztuką życia jest umieć cieszyć się małym szczęściem”.

Pisze powieści o zwyczajnych kobietach. O ich codziennych zmaganiach, zwątpieniu i rozterkach. Jednak przede wszystkim jej książki niosą nadzieję, podtrzymują na duchu i obiecują lepsze jutro. Z każdej sytuacji jest wyjście, po każdej nocy przychodzi dzień, a na każdą łzę przypada jeden uśmiech.

Autorka popularnych powieści: „Jutra może nie być”, „W plątaninie uczuć”, „Trudna miłość”, „Tylko Ty”, „Namaluj mi słońce”, „A między nami wspomnienia”, „Droga do domu”, „Pośród żółtych płatków róż”, „Taka jak ty”, „W plątaninie uczuć”, „Wybacz mi” oraz opowiadań w „Każdego dnia”, „Księgarenka przy ulicy Wiśniowej”.

 
Poezja Sergiusza Jesienina w Czytelni Naukowej Drukuj

Sergiusz Jesienin to poeta rosyjski z początku wieku XX. Jego olśniewająco piękne wiersze zaprezentuje w programie poetycko-muzycznym pt. „…pochodzę z Północy…” grupa PRZYJACIELE: Katarzyna Nowak - filolog języka polskiego, bibliotekarz, poetka, animatorka kultury; Anna Kulesz - otwocka artystka plastyk, autorka popularnego bloga, sama pisze wiersze, śpiewa; Gulnara Ciechanowska - pieśniarka, Tatarka z Tomska na Syberii, od wielu lat w Warszawie; Henryk Ditchen - były kapitan Żeglugi Wielkiej, repatriant z ZSRR, autor wszystkich przekładów w programie; Andrzej Maciejczak - były kapitan lotnictwa, lotnik-baloniarz, multiinstrumentalista; Andrzej Kowalczyk - muzyk znany z różnych działań artystycznych, m.in. jako DJ.

Poezja Jesienina zabrzmi w polskim przekładzie oraz - w wersji śpiewanej – po rosyjsku. W tle opowieść o krótkim, burzliwym, tragicznie zakończonym życiu poety, wypełnionym głośnymi romansami (m. in. ze światowej sławy tancerką Isadorą Duncan), ilustrowana fotografiami z epoki.

 
Kwietniowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Naukowej Drukuj

Na zaproszenie Iwonny Buczkowskiej - znakomitej autorki i wykonawczyni, gospodyni „Dobrych wieczorów” - weźmie w nim udział Lidia Lewandowska-Nayar.

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Z zamiłowania poetka, artystka estradowa, autorka tekstów satyrycznych, wierszy lirycznych i piosenek, które prezentuje publiczności w różnych miejscach. Jest członkiem popularnego kabaretu „Pół-serio”. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, wygrała wiele nagród w konkursach literackich i estradowych.

W ramach studiów na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego poznała języki indyjskie (hindi, bengalski, sanskryt). Jest autorką przekładów 152 pieśni indyjskiej poetki-mistyczki Miry Bai. Podczas spotkania odbędzie się promocja jej książki pt. „Trzeszczy i trzeszcze".

Wystąpią także: Anna Caban, Danuta Ziębińska oraz Marta Wawrzyk i Andrzej Korcz – poeci z Grupy Akant.

 
Komputer dla seniora Drukuj

 
Kurs komputerowy „Warszawski e-senior" Drukuj

Zgłoszenia na kurs komputerowy przyjmowane są osobiście, telefonicznie (22 811 18 57) oraz e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin kursu

 
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na Targówku Drukuj

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Bezpłatne porady dla Seniorów z zakresu obsługi nowych technologii takich jak komputer oraz nawigacji po Internecie odbywają się w następujących Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora po uprzednim osobistym lub telefonicznym zapisie:
PCWS Targówek 1 - Czytelnia Naukowa nr I,
PCWS Targówek 2 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64,
PCWS Targówek 3 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37,
PCWS Targówek 4 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29,
PCWS Targówek 5 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72,
PCWS Targówek 6 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98,
PCWS Targówek 7 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Więcej informacji na stronach:
kreatywni50plus.wix.com
senioralna.um.warszawa.pl/PCW

Zobacz film promujący

 
Sąsiedzkie muzykowanie Drukuj
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania Sąsiedzkie muzykowanie w każdy piątek w godzinach od 14.00 do 17.00 do Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85
 
Relaksujące kolorowanki Drukuj
Zaproszenie do  kolorowania relaksujących kolorowanek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, która znajduje się przy ulicy Krasnobrodzkiej 11, w godzinach pracy Biblioteki. Biblioteka udostępnia materiały do kolorowania.
 
Kolorowanki relaksujące przeznaczone są dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Kolorowanie pozwala na wyciszenie, odprężenie oraz skupienie się na przyjemności jaka płynie z działania plastycznego. Dobór kolorów i sposób ich łączenia wyrażają emocje oraz wpływają na rozwój kreatywności. Jest to wspaniała metoda relaksu i miłego spędzania czasu.
 
Zapraszamy do kolorowania!

 
Teatrzyk Kamishibai i głośne czytanie w BD53 Drukuj
 
 
Kamishibai Drukuj
 
Magia gier planszowych Drukuj

 


Przyjdź, zobacz, zagraj !
Baw się wspólnie z nami, rodziną, przyjaciółmi.

Zapraszamy do Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży:
Biblioteki nr 12 (BD12) przy ul. Kuflewskiej 6,
Biblioteki nr 40 (BD40) przy ul. Suwalskiej 11,
Biblioteki nr 52 (BD52) przy ul. Rembielińskiej 6a,
Biblioteki nr 53 (BD53) przy ul. Bazyliańskiej 6,
Biblioteki nr 65 (BD65) przy ul. Krasnobrodzkiej 11
oraz
Czytelni Naukowej nr I (CNI) przy ul. Św. Wincentego 85,
Wypożyczalni nr 37 (W37) przy ul. P. Skargi 54.

Użytkowników indywidualnych zapraszamy w godzinach otwarcia placówek.
Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną placówką.
Aktualne informacje i kontakt do placówek
na stronie internetowej Biblioteki
www.multibiblioteka.waw.pl

 

Zapraszamy na następujące gry:

 
Carrom Drukuj

 
„Od słuchania do... czytania" Drukuj
 
Gry Drukuj
 
Dziecięca galeria Drukuj

 
„Popołudnie z literaturą" Drukuj

 

Od pewnego czasu z dużym zainteresowaniem i sympatią obserwowana jest działalność Dyskusyjnych Klubów Książki. Wielu klubowiczów zna nasz serwis i aktywnie już z niego korzysta, jednak grono to na pewno mogłoby być znacznie liczniejsze.

BiblioNETka została pomyślana jako miejsce dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Jest serwisem niekomercyjnym, jej działanie opiera się na pracy grona wolontariuszy oraz aktywności tysięcy użytkowników.

Ponieważ zainteresowania użytkowników BiblioNETki i członków DKK są zbieżne - jedni i drudzy kochają książki - postanowiliśmy na naszym forum udostępnić specjalny dział, gdzie członkowie i sympatycy DKK będą mogli dzielić się wrażeniami z lektury i przekazywać sobie informacje dotyczące życia
klubowego: www.biblionetka.pl.
Członkowie DKK znajdą na naszym forum znakomitą platformę do komunikacji.

Gazeta Wyborcza o Dyskusyjnych Klubach Książki .

Miłej lektury i sympatycznego dnia.

 
 
 

 
 
„Stara książka w nowym miejscu" Drukuj


Plakat do pobrania w formacie PDF (118,35 KB)

 

 
Sekcja szachowa przy CNI 2015 Drukuj

Każdy może grać w szachy w Czytelni Naukowej nr I. Oferujemy przestronną salę, turniejowe plansze z bierkami oraz zegary szachowe.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: pn. – pt. 10.00 – 19.00; sobota 09.00 – 15.00.

 


 

`

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

Instytucje