„Jesteśmy dziećmi ziemi tej”- koncert dla dzieci w BD12 Drukuj

Zaproszenie na koncert dla dzieci pt. Jesteśmy dziećmi ziemi tej, który odbędzie 18 listopada br. o godz. 11.00 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy ul. Kuflewskiej 6Autorski koncert edukacyjny dla dzieci z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu Agencji Artystycznej Pro Arte poprowadzi Izabela Wilczak, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

Warstwa muzyczna koncertu wzbogacona jest o elementy plastyczne (elementy scenografii, rekwizyty, ilustracje do utworów), literackie (wiersze, opowieści muzyczne oraz baśnie ilustrowane muzyką). Ponadto podczas koncertu dzieci i młodzież uczą się piosenek, które śpiewają wspólnie z artystami, a także pojawiają się elementy ruchowe, zabawy i animacje.

Koncert zorganizowany w ramach projektu nr 14 „Kulturalne spotkania w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym”, finansowany z budżetu partycypacyjnego.

 
Targóweckie Dyktando dla Młodzieży i Dorosłych Drukuj

IV Targóweckie DyktandoZapraszamy wszystkich chętnych do udziału w  dla młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych, które odbędzie się 18 XI 2017 r. o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Kondratowicza 20, Warszawa.

Warunkiem wzięcia udziału jest zgłoszenie uczestnictwa na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 listopada 2017 r. Regulamin dostępny na stronie www.sp114.edu.pl oraz na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek.

Gośćmi honorowymi będą: profesor Andrzej Markowski oraz Włodzimierz Paszyński.

Całość poprowadzi - Krzysztof Skórzyński.

 

 
Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym - projekt sąsiedzki Drukuj

 Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym  - projekt sąsiedzki

 
Iwonna Buczkowska gwiazdą „Dobrego wieczoru” w listopadzie Drukuj

Iwonna Buczkowska Iwonna Buczkowska:

Umysł ma ścisły – ukończyła Politechnikę Warszawską.

Serce liryczne – wszak pisze wiersze.

Jest laureatką wielu konkursów literackich, recytatorskich i piosenki autorskiej.

Pisze wiersze, teksty piosenek, opowiadania, scenariusze, libretta musicali.

Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci.

Do jej wierszy napisali muzykę między innymi: Jerzy Satanowski, Urszula Borkowska, Paweł Stankiewicz, Roman Ziemlański, Małgorzata Biesaga.

Jej teksty satyryczne, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia, od lat pojawiają się w radiowej „Trójce”.

Na swoim koncie ma kilkanaście książek, jej wiersze i scenariusze zajęć są też w podręcznikach dla dzieci, ale najbardziej dumna jest z książki „O doboszu drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”.

Od ponad trzech lat prowadzi cykliczne spotkania literacko-muzyczne „Dobry wieczór z poezją i piosenką” ( w tym od dwóch lat w Czytelni Naukowej na Bródnie).

Zaprasza do udziału znakomitych artystów, a tym razem sama wystąpi w roli głównej.

Zaprezentuje swoją własną twórczość przede wszystkim satyryczną, ale także liryczną – wiersze, monologi, piosenki.

Będzie jej akompaniował pianista Janusz Kleinwächter, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Grupę Poetycką Akant będą reprezentowały Hanna Wiktorzak i Anna Saciuk Nowak.

 
Warszawa i architektura modernistyczna – prelekcja w Czytelni Naukowej Drukuj

Warszawa i architektura modernistycznaModernizm był reakcją na rozbuchane zdobnictwo secesji i stylów eklektycznych w architekturze przełomu XIX i XX wieku. Oznaczał on rezygnację z wszelkich przejawów historyzmu i stylizacji, jakichkolwiek zdobień i sztukaterii. Naczelną zasadą projektowania budowli stała się funkcjonalność. Nowe budynki charakteryzowały się dużymi i jednolitymi powierzchniami elewacji, utrzymanymi najczęściej w jasnych, pastelowych kolorach. Przestronne, przeszklone klatki schodowe i wnętrza lokali, dobrze rozplanowana przestrzeń, duże okna zapewniające nieograniczony dostęp światła, mieszkania wyposażone w toalety, odróżniały budowle modernistyczne od dziewiętnastowiecznych poprzedników. Harmonia i spójność pomiędzy kompozycją wnętrza budynku a jego zewnętrzną bryłą, czyli zgodność formy i funkcji, oraz dobre materiały ponad wszystko.

Moderniści z misją stworzenia ludności godziwych warunków mieszkaniowych koncentrowali się na urbanistyce rozumianej jako planowanie osiedli. Najwięcej budynków w nowym stylu powstało w miastach o największym znaczeniu w II Rzeczypospolitej Polskiej - w Warszawie, Katowicach, Gdyni.

Najwybitniejszym osiągnięciem tego nurtu w Warszawie były Kolonie II, III, IV na Żoliborzu w latach 1927–1930 według projektów Barbary i Stanisława Brukalskich oraz Brunona Zborowskiego. Ostatnim znaczącym obiektem powstałym przed wojną, a zarazem najwspanialszym dziełem II Rzeczypospolitej, był Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Zaprojektowany z niezwykłym rozmachem przez Zygmunta Plater-Zyberka zachwyca także nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi.

Wykład na ten temat poprowadzą Paweł Łoś i Monika Demczyńska ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” w ramach projektu „Warszawa też jest Seniorką 2017-2019” współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

 
68 Turniej Szachowy w CNI Drukuj
 
Prelekcja pt. „Drogi do Niepodległej. Polska myśl polityczna przełomu XIX i XX w. wobec zagadnienia odzyskania niepodległości" w W29 Drukuj

Tomasz Szczepański, urodzony 11.12.1964 r. w Szczecinie. To historyk, publicysta, działacz polityczny. W latach 80-tych był inicjatorem i redaktorem niezależnych pism w Warszawie.

Był też działaczem organizacji robotniczych. W latach 1986-1988 kilkakrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany przez SB. Od 1989 do 1995 roku członek Towarzystwa Pomost. W latach 1989 - 1990 działacz Bródnowskiego KO „S”, 1991-1997 działacz KPN, 1996 – 1997 członek Rady Politycznej, 1991 – 1992 zatrudniony w Ministerstwie Kultury i Sztuki, 1992 – 1997 pracownik Biura Poselskiego KPN, 1994 – 1997 członek zarządu Komitetu Polska – Czeczenia. 1994 - 1998 radny Gminy Warszawa Targówek. W latach 1983 - 1990 ukończył studia magisterskie na wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 roku obronił tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie historii.

Publikował w wydawnictwach naukowych z zakresu historii najnowszej (m.in. Białoruskie Zeszyty Historyczne, Glaukopis, Mazowieckie Studia Humanistyczne), teksty literackie Xiądz Marek. Jako Barnim Regalica wydał zbiory opowiadań z gatunku polityka fiction. W skład jego dorobku literackiego wchodzi również książka „Mniejszości narodowe w myśli politycznej opozycji polskiej w latach 1980 - 1989”.

Jest autorem artykułów z cyklu „Patroni naszych ulic” ukazujących się systematycznie w „Nowej Gazecie Praskiej”. Obecnie pracuje w Muzeum Wojska Polskiego w oddziale Muzeum Katyńskie.

 
„Promyk szczęścia” – projekt Funduszu Animacji Kultury Drukuj

 

„Promyk szczęścia” to projekt Staromiejskiego Domu Kultury realizowany przy współudziale Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga - Północ m.st. Warszawy oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. Projekt finansowany jest z Funduszu Animacji Kultury.

 
Komputer dla Seniora w W2 Drukuj

 
Komputer dla Seniora w W29 Drukuj

 

 
Kurs komputerowy „Warszawski e-senior" Drukuj

Zgłoszenia na kurs komputerowy przyjmowane są osobiście, telefonicznie (22 811 18 57) oraz e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin kursu

 
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na Targówku Drukuj

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Bezpłatne porady dla Seniorów z zakresu obsługi nowych technologii takich jak komputer oraz nawigacji po Internecie odbywają się w następujących Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora po uprzednim osobistym lub telefonicznym zapisie:
PCWS Targówek 1 - Czytelnia Naukowa nr I,
PCWS Targówek 2 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64,
PCWS Targówek 3 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37,
PCWS Targówek 4 - Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym,
PCWS Targówek 5 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72,
PCWS Targówek 6 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98,
PCWS Targówek 7 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Więcej informacji na stronach:
kreatywni50plus.wix.com
senioralna.um.warszawa.pl/PCW

Regulamin

Zobacz film promujący

 
Sąsiedzkie muzykowanie Drukuj
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania Sąsiedzkie muzykowanie w każdy piątek w godzinach od 14.00 do 17.00 do Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85
 
Relaksujące kolorowanki Drukuj
Zaproszenie do  kolorowania relaksujących kolorowanek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, która znajduje się przy ulicy Krasnobrodzkiej 11, w godzinach pracy Biblioteki. Biblioteka udostępnia materiały do kolorowania.
 
Kolorowanki relaksujące przeznaczone są dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Kolorowanie pozwala na wyciszenie, odprężenie oraz skupienie się na przyjemności jaka płynie z działania plastycznego. Dobór kolorów i sposób ich łączenia wyrażają emocje oraz wpływają na rozwój kreatywności. Jest to wspaniała metoda relaksu i miłego spędzania czasu.
 
Zapraszamy do kolorowania!

 
Teatrzyk Kamishibai i głośne czytanie w BD53 Drukuj
 
 
Kamishibai Drukuj
 
Magia gier planszowych Drukuj

 


Przyjdź, zobacz, zagraj !
Baw się wspólnie z nami, rodziną, przyjaciółmi.

Zapraszamy do Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży:
Biblioteki nr 12 (BD12) przy ul. Kuflewskiej 6,
Biblioteki nr 40 (BD40) przy ul. Suwalskiej 11,
Biblioteki nr 52 (BD52) przy ul. Rembielińskiej 6a,
Biblioteki nr 53 (BD53) przy ul. Bazyliańskiej 6,
Biblioteki nr 65 (BD65) przy ul. Krasnobrodzkiej 11
oraz
Czytelni Naukowej nr I (CNI) przy ul. Św. Wincentego 85,
Wypożyczalni nr 37 (W37) przy ul. P. Skargi 54.

Użytkowników indywidualnych zapraszamy w godzinach otwarcia placówek.
Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną placówką.
Aktualne informacje i kontakt do placówek
na stronie internetowej Biblioteki
www.multibiblioteka.waw.pl

 

Zapraszamy na następujące gry:

 
Carrom Drukuj

 
„Od słuchania do... czytania" Drukuj
 
Gry Drukuj
 
Dziecięca galeria Drukuj

 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`