Warszawskie Dni Seniora 2018 w Bibliotece na Targówku Drukuj

 

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy po raz kolejny włączyła się w obchody Warszawskich Dni Seniora przygotowując ofertę działań dedykowanych Seniorom.

Program poszczególnych placówek Biblioteki:

 
Warsaw Silent Book Drukuj

Silent Book’i to książki obrazkowe, treść opowiedziana bez użycia słów. Uniwersalne, bo możliwe do przeczytania przez każdego, niezależnie od narodowości czy potrzeb edukacyjnych. Wystawa zaprezentuje wybitne przykłady gatunku, takie jak: „Sidewalk Flowers” zwycięzca Governon General’s Litterary Awards, „The Only Child” laureat Book Review i wiele innych. Oprócz wystawy prowadzone będą również warsztaty podczas których uczestnicy będą tworzyć prace  ze specjalnie zaprojektowanych klocków-stempli. Klocki to formy typograficzno-obrazkowe, które dają swobodę słowno-wizualnych wypowiedzi.

Celem wystawy jest otwarcie czytelnika na nowe formy książki oraz przyswajanie narracji wyłącznie za pomocą obrazu.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

 
Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym Drukuj

Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” uzyskała środki finansowe z Funduszu Animacji Kultury 2018 na realizację projektu rewitalizacyjnego pt. „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Będzie odbywał się on w formie spotkań, w trakcie których mieszkańcy naszej Dzielnicy wspólnie poznają smaki kuchni wielokulturowej oraz zgłębią historię lokalną.

Spotkania będą przeprowadzane w różnorodnej formie: warsztatów kulinarnych podczas których odbędzie się degustacja wspólnie przygotowanych potraw, warsztatów fotograficznych, spaceru z varsavianistą, odczytu prezentującego kulinarne tradycje Targówka. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż wystawy – pierwszej na Targówku plenerowej, wielokulturowej książki kucharskiej.

Termin realizacji projektu zaplanowany jest od kwietnia do listopada 2018 roku, a miejscem jego realizacji jest obszar Targówka Fabrycznego.

Serdecznie zapraszamy na spacer po Targówku i okolicach w ramach projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Plenerowa opowieść o różnych kuchniach w historii Targówka.

Spotykamy się 29 września br. o godz. 11.00 u zbiegu ulic Swojskiej i Jesiotrowej.

Dojazd autobusem linii 170 do przystanku ZTM Wierna 02.

 

 
Targówek, jaki pamiętam Drukuj

 Targówek, jaki pamiętam

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy we współpracy ze Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” otrzymała dofinansowanie z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa” na realizację projektu pt. „Targówek, jaki pamiętam”.

W ramach projektu w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej Dzielnicy przeprowadzimy spotkania przybliżające historię lokalną - wydarzenia, miejsca pamięci, bohaterów. Finałem projektu będzie gra miejska na terenie Targówka.

Projekt kierujemy do osób w zróżnicowanym wieku, od dzieci do seniorów – przede wszystkim mieszkańców naszej Dzielnicy – zainteresowanych dziejami Polski, także historią lokalną. Uczestnicy to zarówno grupy zorganizowane  - uczniowie szkół – jak i dorośli odbiorcy indywidualni. Podczas spotkań, seniorzy będą swoimi opowieściami wprowadzać dzieci i młodzież w niezbyt odległe, jednak całkiem im nieznane czasy własnego dzieciństwa i młodości. Spotkania będzie koordynował i wspierał merytorycznie pan Krzysztof Gajda, varsavianista, badacz historii, licencjonowany przewodnik warszawski.

Realizację projektu rozpoczynamy latem, zakończymy późną jesienią 2018 roku.

Więcej szczegółów i informacji już wkrótce na stronach Biblioteki (www.multibiblioteka.waw.pl) i Stowarzyszenia „Kolejka Marecka” (www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka).


Serdecznie zapraszamy!

 
75 Turniej szachowy w Czytelni Drukuj
Zaproszenie na 75 Turniej szachowy, który odbędzie się 29 września br. o godz. 10.00, Czytelnia Naukowa nr I, ul. Św. Wincentego 85.
 
„Jesień- czas odpoczynku, zabaw i wesel w kulturach wiejskich” prelekcja w Czytelni Drukuj

 

 

Uwaga! Zmiana terminu prelekcji!

Prelekcja zaplanowana na 27 września 2018 r. odbędzie się 4 października 2018 r.

 

Zawsze blisko przyrody, czy to w czasie odpoczynku, czy w czasie zabawy, zawsze mając związek z cyklem przyrody, a także zmianami pór roku i przesileniami. Każda pora roku wiązała się z pewnymi zwyczajami i rytuałami, które były praktykowane przez naszych praojców. Zresztą, zwyczaje te w niemałej mierze zdołały przeżyć w naszej kulturze, choć dziś już często nie zdajemy sobie sprawy z ich pierwotnego znaczenia. Święto Plonów było czasem wdzięczność za dobrodziejstwo plonów, które najlepiej było pokazać poprzez ofiarę ze zbiorów i rzecz jasna zabawę, oraz proszenia bogów o to, by przyszły rok obfitował w jeszcze lepsze zbiory.

Niezwykle interesujący wykład przedstawi Elżbieta Piskorz-Branekova - etnografka, autorka wielu książek o polskiej kulturze ludowej, uznany autorytet w dziedzinie polskiego stroju ludowego oraz jego zdobnictwa.

 
Mirabelka - kiełkująca historia Drukuj
 
Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga, Osiedle „Generalska” realizuje projekt rewitalizacyjny pt. „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury.

W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie w formie warsztatów pisarskich oraz warsztatów ilustratorskich, pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki. Projekt zakłada stworzenie przez mieszkańców naszej Dzielnicy historyjek obrazkowych do krótkich tekstów przeznaczonych dla dzieci młodszych. Historyjki te zostaną wydane w postaci książek obrazkowych, które przedstawiane będą w teatrzyku Kamishibai.

Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka) i jest metodą czytania, która posługuje się planszami z obrazkami i tekstem (książka obrazkowa) oraz drewnianą skrzynką, będącą swoistym parawanem, w której przedstawiane są opowiadania, bajki. Dlatego Kamishibai nazwany jest również teatrem obrazkowym bądź teatrem ilustracji.

Założeniem finalnym projektu będzie promocja książek, poszczególne bajki będą przedstawiane dzieciom w teatrzyku Kamishibai podczas spotkań zarówno w Naszym Klubie jak i w Bibliotece Publicznej na Targówku.

Termin realizacji projektu zaplanowany jest od kwietnia do listopada 2018 roku, a miejscem jego realizacji jest obszar Targówka Mieszkaniowego.
Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił, serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w warsztatach udzielane są pod nr tel. Naszego Klubu: (22 ) 679-58-52, pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronach internetowych: www.multibiblioteka.waw.pl , www.rsmpraga.pl

 
Komputer dla Seniora w W2 Drukuj

 
Komputer dla Seniora w W29 Drukuj

 

 
Kurs komputerowy „Warszawski e-senior" Drukuj

Zgłoszenia na kurs komputerowy przyjmowane są osobiście, telefonicznie (22 811 18 57) oraz e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin kursu

 
Magia gier planszowych Drukuj

 


Przyjdź, zobacz, zagraj !
Baw się wspólnie z nami, rodziną, przyjaciółmi.

Zapraszamy do Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży:
Biblioteki nr 12 (BD12) przy ul. Kuflewskiej 6,
Biblioteki nr 40 (BD40) przy ul. Suwalskiej 11,
Biblioteki nr 52 (BD52) przy ul. Rembielińskiej 6a,
Biblioteki nr 53 (BD53) przy ul. Bazyliańskiej 6,
Biblioteki nr 65 (BD65) przy ul. Krasnobrodzkiej 11
oraz
Czytelni Naukowej nr I (CNI) przy ul. Św. Wincentego 85,
Wypożyczalni nr 37 (W37) przy ul. Smoleńskiej 94.

Użytkowników indywidualnych zapraszamy w godzinach otwarcia placówek.
Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną placówką.
Aktualne informacje i kontakt do placówek
na stronie internetowej Biblioteki
www.multibiblioteka.waw.pl

 

Zapraszamy na następujące gry:

 
Carrom Drukuj

 
„Od słuchania do... czytania" Drukuj
 
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na Targówku Drukuj

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Bezpłatne porady dla Seniorów z zakresu obsługi nowych technologii takich jak komputer oraz nawigacji po Internecie odbywają się w następujących Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora po uprzednim osobistym lub telefonicznym zapisie:
PCWS Targówek 1 - Czytelnia Naukowa nr I,
PCWS Targówek 2 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64,
PCWS Targówek 3 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37,
PCWS Targówek 4 - Wypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym,
PCWS Targówek 5 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72,
PCWS Targówek 6 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98,
PCWS Targówek 7 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Więcej informacji na stronach:
kreatywni50plus.wix.com
senioralna.um.warszawa.pl/PCW

Regulamin

Zobacz film promujący

 
Sąsiedzkie muzykowanie Drukuj
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania Sąsiedzkie muzykowanie w każdy piątek w godzinach od 14.00 do 17.00 do Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85
 
Relaksujące kolorowanki Drukuj
Zaproszenie do  kolorowania relaksujących kolorowanek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, która znajduje się przy ulicy Krasnobrodzkiej 11, w godzinach pracy Biblioteki. Biblioteka udostępnia materiały do kolorowania.
 
Kolorowanki relaksujące przeznaczone są dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Kolorowanie pozwala na wyciszenie, odprężenie oraz skupienie się na przyjemności jaka płynie z działania plastycznego. Dobór kolorów i sposób ich łączenia wyrażają emocje oraz wpływają na rozwój kreatywności. Jest to wspaniała metoda relaksu i miłego spędzania czasu.
 
Zapraszamy do kolorowania!

 
Teatrzyk Kamishibai i głośne czytanie w BD53 Drukuj
 
 
Kamishibai Drukuj
 
Gry Drukuj
 
Dziecięca galeria Drukuj

 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`