Spotkanie z Piotrem Tymińskim w W60 Drukuj

 

Zaproszenie na spotkanie autorskie Piotrem Tymińskim, które odbędzie się 23 maja o godz. 18.00  w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 przy ul. Krasnobrodzkiej 11. Zapraszamy!
 

Piotr Tymiński z wykształcenia magister historii, specjalista w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce, a prywatnie ojciec dwóch dorosłych synów. W 2017 roku wydał debiutancką powieść pt. „Wołyń. Bez litości”.

„Wołyń. Bez litości” to książka, która nie tylko ukazuje nam okrucieństwo wobec bezbronnej ludności, ale również walkę o przetrwanie każdego dnia. To książka, która wywoła w czytelniku ogrom emocji - poprzez złość, irytację, niedowierzanie, a kończąc na krwawiącym sercu. To również książka, która sprawi, że my Polacy nigdy nie zapomnimy krwawych lat na Wołyniu.

 
Majowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Naukowej Drukuj
Zaproszenie na spotkanie poetycko - muzyczne pt. Dobry wieczór z poezją i piosenką, które odbędzie się 23 maja br. o godz. 18.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85
 
Gościem Iwonny Buczkowskiej – poetki, artystki estradowej i animatorki kultury - będzie Witold Stawski – poeta, muzyk, wokalista, fotografik, podróżnik, z zawodu: ekonomista. Autor trzech tomików poezji (wiersze znalazły się też w kilku antologiach). Wydał również w formie zwartej prozę poetycką, 3 zeszyty literackie, zbiór fraszek. Reportaże z podróży są publikowane od ponad 10 lat w prasie krajowej i lokalnej. Fotografie prezentuje na wystawach (10 wystaw tematycznych i 4 zbiorowe). Są też wykorzystywane jako ilustracje i okładki czasopism. Członek grup literackich „Pomosty” i „Abaton”. Założyciel grupy poetycko - muzycznej „Przeznaczenie” z którą nagrał 3 płyty i koncertuje do dziś w kraju i za granicą. Autor słów i muzyki do kilkudziesięciu piosenek. Jest aktywnym społecznikiem, organizatorem wielu działań artystycznych: koncertów, wystaw, spotkań literackich. Laureat prestiżowej nagrody „Złota Wieża Trybunalska”, przyznawanej za szczególne zasługi dla rodzinnego Piotrkowa Trybunalskiego.
 
Pamiętnik bródnianki – spotkanie w Czytelni Naukowej Drukuj
Zaproszenie na spotkanie promujące książkę Janiny Mroczkowskiej pt.Gozdowianka, które odbędzie się 25 maja br. o godz. 18.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85. Książkę zaprezentuje Andrzej Babkiewicz

Janina Mroczkowska (1910-1993) – polonistka, nauczycielka z licznymi odznaczeniami za tajne nauczanie i pracę pedagogiczną. Urodziła się w Warszawie, dzieciństwo i młodość spędziła na Bródnie (Pelcowizna). Całe życie pisała do szuflady wiersze i powieści autobiograficzne. W swoich książkach opisuje sytuacje, z którymi zetknęła się w życiu, a wszyscy bohaterowie są realnymi postaciami. W tle jednostkowych losów toczy się historia Polski, dzięki czemu powieści stanowią cenny materiał historyczny. Autorka jako doskonały gawędziarz potrafi zarówno wycisnąć łzy współczucia, jak i rozbawić celnym żartem.

Andrzej Babkiewicz – absolwent orientalistyki UW, specjalizujący się w sanskrycie, wnuk Janiny Mroczkowskiej, autor opracowania edytorskiego książki, podczas spotkania opowie słuchaczom wiele ciekawych historii z niebanalnego życia swojej babci, a także o swoich zmaganiach z jej literacką spuścizną. „Trzy lata temu odkryłem w domu rodzinnym zapiski pozostawione przez moją babcię – 31 drobno zapisanych zeszytów 80-kartkowych oraz 9 maszynopisów. Były to głównie prace historyczno-biograficzne dotyczące życia autorki. Podjąłem się ich redakcji i tak zaczęła się moja wielka przygoda z odkrywaniem rodzinnej schedy”.

 
65 Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej Drukuj
Zaproszenie do udziału w 65 Turnieju Szachowym, który odbędzie się 27 maja br. o godz. 10.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85. Turniej otwarty. Bez opłaty wpisowej. System szwajcarski, 7 rund, 15 minut/partia. Zapisy przez Internet (chessarbiter.com) oraz w dniu turnieju od 9.30 w Czytelni Naukowej.
 
Spotkania autorskie z Joanną Olech w BD12 i W37 Drukuj

Spotkania autorskie z Joanną Olech w BD12 i W37

Joanna Olech - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w „Tygodniku Powszechnym", „Rzeczypospolitej", „Nowych Książkach" i wielu innych. Autorka rewelacyjnej Dynastii Miziołków. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kulturalne spotkania na Targówku Mieszkaniowym” finansowanego z budżetu partycypacyjnego.

 
Noc bibliotek Drukuj

noc bibliotek

Program poszczególnych placówek Biblioteki:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65
Czytelnia Naukowa nr I
Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98
 
„Warszawskie pieśni i piosenki” – prelekcja w Czytelni Naukowej Drukuj

Wśród niezliczonych warszawskich pieśni i piosenek najbardziej podniosłą napisał Francuz Jean François Casimir Delavigne. Znana jest ona jako „Warszawianka 1831 roku” i powstała pod wpływem wydarzeń powstania listopadowego. Z okresu międzywojennego pamiętamy piosenki miejskiego folkloru („Księżyc frajer”, „Jadziem na Bielany”, „Bal na Gnojnej" i inne),  spopularyzowane już po wojnie w wykonaniu Jaremy Stępowskiego i Stanisława Grzesiuka. Kompozytorami melodyjnych, sentymentalnych piosenek byli tak znakomici twórcy jak Tadeusz Sygietyński, Władysław Szpilman, Jerzy Harald i Witold Lutosławski. Wśród wykonawców - równie renomowani artyści: Chór Czejanda, Irena Santor, Mieczysław Fogg, Czesław Niemen. Opowiedzą o tym obszernie Paweł Łoś i Monika Demczyńska ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” w ramach projektu „Warszawa też jest Seniorką 2017-2019”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

 
Noc Bibliotek w Czytelni Naukowej Drukuj

Nocne szaleństwo poetycko-muzyczne poprowadzi Iwonna Buczkowska, świetna poetka, organizatorka „Dobrych wieczorów z poezją i piosenką”.  Zaprosiła ona do współudziału doskonałego muzyka Janusza Kleinwächtera. Nasza biblioteczna scena zostanie oddana we władanie publiczności. Każdy będzie mógł wystąpić z wierszem, piosenką, skeczem kabaretowym czy recytacją aby zaprezentować  swoje zdolności poetyckie, muzyczne lub aktorskie.  Będziemy też mogli wspólnie pośpiewać najukochańsze, nieprzemijające przeboje. Zachęcamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swojego talentu. Będzie niezwykły nastrój, dobra zabawa i… nagrody. Chcemy spędzić razem z Wami wieczór pełen cudownych artystycznych zdarzeń i niespodzianek. Gorąco zapraszamy do udziału wykonawców indywidualnych i zespoły! 

Zgłoszenia do prezentacji - pod numerem  telefonu 22 674 66 01 lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz przed rozpoczęciem spotkania.

 
„Ułańskie tradycje” – gawęda muzykalnego kawalerzysty w Czytelni Naukowej Drukuj

Andrzej Kowalczyk – rotmistrz w stanie spoczynku, znany wśród naszych bywalców jako pianista, didżej i animator działań kulturalnych, przygotował garść opowieści i śpiewek kawaleryjskich.  Przywołują one  różne momenty z całych dziejów oręża polskiego. Spotkanie poprowadzi Anna Kulesz, otwocka artystka plastyk, autorka popularnego bloga pt. „Mój Blog Nie Tylko Artystyczny”, także uzdolniona poetka i pieśniarka. Będą i inni interesujący goście, zaproszeni do programu przez organizatorów.  Spodziewamy się, oczywiście,  wspólnego śpiewania i dobrej zabawy.

 
Spotkanie autorskie z Lilianą Fabisińską w W29 Drukuj

Liliana Fabisińska - dziennikarka, pisarka z wykształcenia kryminolog i pedagog. Autorka powieści dla dorosłych, sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Nic nie relaksuje jej tak, jak kwadrans spędzony przy kole garncarskim i pływanie o świcie w kaszubskim jeziorze. Lubi podróże, dobrą kawę i ludzi gotowych podzielić się swoimi opowieściami.

Autorka powieści „Z jednej gliny”, „Córeczka”, „Śnieżynki”, „Sanatorium pod Zegarem”, „Weranda na Czarcim Cyplu”, „Zielarnia nad Sekwaną”, serii książek dla młodzieży „Amor z ulicy Rozkosznej”, serii dla nastolatek „Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają noc” oraz serii dla dzieci „Klinika pod Boliłapką”.

 
„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki Drukuj
 
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga os. Generalska uzyskała środki finansowe w ramach Funduszu Animacji Kultury na realizację projektu edukacji kulturalnej pt. „Z bajką przez pokolenia”.
 
Realizacja projektu będzie odbywała się w formie spotkań sąsiedzkich, których tematem przewodnim będzie bajka. Spotkanie te będą miały charakter warsztatów pisarskich i plastycznych prowadzonych pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego, pani Agnieszki Kazały, pisarki i ilustratorki. Efektem końcowym projektu będzie książka zawierająca bajki i ilustracje uczestników warsztatów, która zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro i przekazana mieszkańcom Targówka – m.in. do filii Biblioteki Publicznej na Targówku i bibliotek szkolnych.
 
Projekt realizowany będzie od kwietnia do września 2017 roku. Warsztaty będą się odbywały na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1, a także w filii Biblioteki Publicznej tj. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy Kuflewskiej 6.
 
Informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w warsztatach udzielane są pod nr tel. Naszego Klubu: 22/ 679-58-52, pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronach internetowych: www.multibiblioteka.waw.pl , www.rsmpraga.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Komputer dla seniora Drukuj

 
Kurs komputerowy „Warszawski e-senior" Drukuj

Zgłoszenia na kurs komputerowy przyjmowane są osobiście, telefonicznie (22 811 18 57) oraz e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin kursu

 
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na Targówku Drukuj

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Bezpłatne porady dla Seniorów z zakresu obsługi nowych technologii takich jak komputer oraz nawigacji po Internecie odbywają się w następujących Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora po uprzednim osobistym lub telefonicznym zapisie:
PCWS Targówek 1 - Czytelnia Naukowa nr I,
PCWS Targówek 2 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64,
PCWS Targówek 3 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37,
PCWS Targówek 4 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29,
PCWS Targówek 5 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72,
PCWS Targówek 6 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98,
PCWS Targówek 7 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Więcej informacji na stronach:
kreatywni50plus.wix.com
senioralna.um.warszawa.pl/PCW

Zobacz film promujący

 
Sąsiedzkie muzykowanie Drukuj
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania Sąsiedzkie muzykowanie w każdy piątek w godzinach od 14.00 do 17.00 do Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85
 
Relaksujące kolorowanki Drukuj
Zaproszenie do  kolorowania relaksujących kolorowanek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, która znajduje się przy ulicy Krasnobrodzkiej 11, w godzinach pracy Biblioteki. Biblioteka udostępnia materiały do kolorowania.
 
Kolorowanki relaksujące przeznaczone są dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Kolorowanie pozwala na wyciszenie, odprężenie oraz skupienie się na przyjemności jaka płynie z działania plastycznego. Dobór kolorów i sposób ich łączenia wyrażają emocje oraz wpływają na rozwój kreatywności. Jest to wspaniała metoda relaksu i miłego spędzania czasu.
 
Zapraszamy do kolorowania!

 
Teatrzyk Kamishibai i głośne czytanie w BD53 Drukuj
 
 
Kamishibai Drukuj
 
Magia gier planszowych Drukuj

 


Przyjdź, zobacz, zagraj !
Baw się wspólnie z nami, rodziną, przyjaciółmi.

Zapraszamy do Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży:
Biblioteki nr 12 (BD12) przy ul. Kuflewskiej 6,
Biblioteki nr 40 (BD40) przy ul. Suwalskiej 11,
Biblioteki nr 52 (BD52) przy ul. Rembielińskiej 6a,
Biblioteki nr 53 (BD53) przy ul. Bazyliańskiej 6,
Biblioteki nr 65 (BD65) przy ul. Krasnobrodzkiej 11
oraz
Czytelni Naukowej nr I (CNI) przy ul. Św. Wincentego 85,
Wypożyczalni nr 37 (W37) przy ul. P. Skargi 54.

Użytkowników indywidualnych zapraszamy w godzinach otwarcia placówek.
Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną placówką.
Aktualne informacje i kontakt do placówek
na stronie internetowej Biblioteki
www.multibiblioteka.waw.pl

 

Zapraszamy na następujące gry:

 
Carrom Drukuj

 
„Od słuchania do... czytania" Drukuj
 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

Instytucje

   

`