64 Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej nr I Drukuj
 
Kwietniowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Naukowej Drukuj

Na zaproszenie Iwonny Buczkowskiej - znakomitej autorki i wykonawczyni, gospodyni „Dobrych wieczorów” - weźmie w nim udział Lidia Lewandowska-Nayar.

Z zawodu tłumacz języka angielskiego. Z zamiłowania poetka, artystka estradowa, autorka tekstów satyrycznych, wierszy lirycznych i piosenek, które prezentuje publiczności w różnych miejscach. Jest członkiem popularnego kabaretu „Pół-serio”. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, wygrała wiele nagród w konkursach literackich i estradowych.

W ramach studiów na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego poznała języki indyjskie (hindi, bengalski, sanskryt). Jest autorką przekładów 152 pieśni indyjskiej poetki-mistyczki Miry Bai. Podczas spotkania odbędzie się promocja jej książki pt. „Trzeszczy i trzeszcze".

Wystąpią także: Anna Caban, Danuta Ziębińska oraz Marta Wawrzyk i Andrzej Korcz – poeci z Grupy Akant.

 

 
Warszawski humor – prelekcja w Czytelni Naukowej Drukuj
Zaproszenie na spotkanie varsavianistyczne, pt. Samopoczucie humoru, czyli warszawski dowcip i anegdota, które odbędzie się 27 kwietnia br. o godz. 17.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że warszawiacy od pokoleń mają swój własny, specyficzny rodzaj poczucia humoru. Najtrudniejsze momenty w dziejach miasta kwitowali ciętym dowcipem i anegdotą. Szyderstwo i kpina bywały bronią używaną tu nawet częściej  niż karabiny. Król warszawskiego humoru Stefan Wiechecki Wiech miał wielu godnych poprzedników i następców.

Tematem „Samopoczucie humoru, czyli warszawski dowcip i anegdota” wraca do Czytelni po kilkumiesięcznej przerwie, prowadzony tu od 2011 roku projekt „Warszawa też jest seniorką 2017-2019”, realizowany przez Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”. Prelegentami będą jak dotychczas Paweł Łoś i Monika Demczyńska.

Zapraszamy wszystkich miłośników dawnej Warszawy do udziału w comiesięcznych spotkaniach.

 

 
Spotkanie autorskie połączone z warsztatami „Tajniki powstawania książki” Drukuj

Zaproszenie na spotkania autorskie połączone z warsztatami Tajniki powstawania książki, które odbędą się 28 kwietnia br. o godz. 10.00 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy ul. Kuflewskiej 6 oraz 28 kwietnia br. o godz. 12.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94. Zapraszamy!

W trakcie spotkania uczniowie będą mieli okazję poznać osobiście autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci, a także dowiedzieć się na czym polega ich praca. Zapoznają się również z procesem powstawania książki.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kulturalne spotkania w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym” finansowanym z budżetu partycypacyjnego.

 
„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki Drukuj
 
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga os. Generalska uzyskała środki finansowe w ramach Funduszu Animacji Kultury na realizację projektu edukacji kulturalnej pt. „Z bajką przez pokolenia”.
 
Realizacja projektu będzie odbywała się w formie spotkań sąsiedzkich, których tematem przewodnim będzie bajka. Spotkanie te będą miały charakter warsztatów pisarskich i plastycznych prowadzonych pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego, pani Agnieszki Kazały, pisarki i ilustratorki. Efektem końcowym projektu będzie książka zawierająca bajki i ilustracje uczestników warsztatów, która zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro i przekazana mieszkańcom Targówka – m.in. do filii Biblioteki Publicznej na Targówku i bibliotek szkolnych.
 
Projekt realizowany będzie od kwietnia do września 2017 roku. Warsztaty będą się odbywały na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1, a także w filii Biblioteki Publicznej tj. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy Kuflewskiej 6.
 
Informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w warsztatach udzielane są pod nr tel. Naszego Klubu: 22/ 679-58-52, pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronach internetowych: www.multibiblioteka.waw.pl , www.rsmpraga.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Komputer dla seniora Drukuj

 
Kurs komputerowy „Warszawski e-senior" Drukuj

Zgłoszenia na kurs komputerowy przyjmowane są osobiście, telefonicznie (22 811 18 57) oraz e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin kursu

 
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na Targówku Drukuj

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Bezpłatne porady dla Seniorów z zakresu obsługi nowych technologii takich jak komputer oraz nawigacji po Internecie odbywają się w następujących Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora po uprzednim osobistym lub telefonicznym zapisie:
PCWS Targówek 1 - Czytelnia Naukowa nr I,
PCWS Targówek 2 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64,
PCWS Targówek 3 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37,
PCWS Targówek 4 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29,
PCWS Targówek 5 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72,
PCWS Targówek 6 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98,
PCWS Targówek 7 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Więcej informacji na stronach:
kreatywni50plus.wix.com
senioralna.um.warszawa.pl/PCW

Zobacz film promujący

 
Sąsiedzkie muzykowanie Drukuj
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania Sąsiedzkie muzykowanie w każdy piątek w godzinach od 14.00 do 17.00 do Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85
 
Relaksujące kolorowanki Drukuj
Zaproszenie do  kolorowania relaksujących kolorowanek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, która znajduje się przy ulicy Krasnobrodzkiej 11, w godzinach pracy Biblioteki. Biblioteka udostępnia materiały do kolorowania.
 
Kolorowanki relaksujące przeznaczone są dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Kolorowanie pozwala na wyciszenie, odprężenie oraz skupienie się na przyjemności jaka płynie z działania plastycznego. Dobór kolorów i sposób ich łączenia wyrażają emocje oraz wpływają na rozwój kreatywności. Jest to wspaniała metoda relaksu i miłego spędzania czasu.
 
Zapraszamy do kolorowania!

 
Teatrzyk Kamishibai i głośne czytanie w BD53 Drukuj
 
 
Kamishibai Drukuj
 
Magia gier planszowych Drukuj

 


Przyjdź, zobacz, zagraj !
Baw się wspólnie z nami, rodziną, przyjaciółmi.

Zapraszamy do Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży:
Biblioteki nr 12 (BD12) przy ul. Kuflewskiej 6,
Biblioteki nr 40 (BD40) przy ul. Suwalskiej 11,
Biblioteki nr 52 (BD52) przy ul. Rembielińskiej 6a,
Biblioteki nr 53 (BD53) przy ul. Bazyliańskiej 6,
Biblioteki nr 65 (BD65) przy ul. Krasnobrodzkiej 11
oraz
Czytelni Naukowej nr I (CNI) przy ul. Św. Wincentego 85,
Wypożyczalni nr 37 (W37) przy ul. P. Skargi 54.

Użytkowników indywidualnych zapraszamy w godzinach otwarcia placówek.
Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną placówką.
Aktualne informacje i kontakt do placówek
na stronie internetowej Biblioteki
www.multibiblioteka.waw.pl

 

Zapraszamy na następujące gry:

 
Carrom Drukuj

 
„Od słuchania do... czytania" Drukuj
 
Gry Drukuj
 
Dziecięca galeria Drukuj

 
„Popołudnie z literaturą" Drukuj

 

Od pewnego czasu z dużym zainteresowaniem i sympatią obserwowana jest działalność Dyskusyjnych Klubów Książki. Wielu klubowiczów zna nasz serwis i aktywnie już z niego korzysta, jednak grono to na pewno mogłoby być znacznie liczniejsze.

BiblioNETka została pomyślana jako miejsce dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Jest serwisem niekomercyjnym, jej działanie opiera się na pracy grona wolontariuszy oraz aktywności tysięcy użytkowników.

Ponieważ zainteresowania użytkowników BiblioNETki i członków DKK są zbieżne - jedni i drudzy kochają książki - postanowiliśmy na naszym forum udostępnić specjalny dział, gdzie członkowie i sympatycy DKK będą mogli dzielić się wrażeniami z lektury i przekazywać sobie informacje dotyczące życia
klubowego: www.biblionetka.pl.
Członkowie DKK znajdą na naszym forum znakomitą platformę do komunikacji.

Gazeta Wyborcza o Dyskusyjnych Klubach Książki .

Miłej lektury i sympatycznego dnia.

 
 
 

 
 
„Stara książka w nowym miejscu" Drukuj


Plakat do pobrania w formacie PDF (118,35 KB)

 

 
Sekcja szachowa przy CNI 2015 Drukuj

Każdy może grać w szachy w Czytelni Naukowej nr I. Oferujemy przestronną salę, turniejowe plansze z bierkami oraz zegary szachowe.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: pn. – pt. 10.00 – 19.00; sobota 09.00 – 15.00.

 


 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

Instytucje

   

`