„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki Drukuj
 
Serdecznie zapraszamy na spotkania promujące książkę pt. „Z bajką przez pokolenia” do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Naszego Klubu.
Bajki napisali i zilustrowali mieszkańcy Targówka podczas warsztatów pisarskich i ilustratorskich prowadzonych pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki. Warsztaty prowadzone były na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1.
 
Warsztaty pisarskie i plastyczne oraz wydanie książki zrealizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy współudziale Naszego Klubu Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Praga w ramach projektu finansowanego z Funduszu Animacji Kultury pt. „Z bajką przez pokolenia”.
 
Warszawskie Dni Seniora w W2 Drukuj

Zgłoszenia za zajęcia przyjmowane są telefonicznie (nr tel. 22 814 07 83).
Wstęp wolny.

Zapraszamy!

 
Warszawskie Dni Seniora w W98 Drukuj

Zgłoszenia za zajęcia komputerowe przyjmowane są telefonicznie (nr tel. 22 811 18 57). Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

 
Warszawskie Dni Seniora w W29 Drukuj

 

Warszawskie Dni Seniora w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a w Warszawie odbędą się pod hasłem Puzzle małe i duże czyli, świat w kawałkach. W dniach 25-29.09.2017 w godzinach 11.00-18.30 można będzie przyjść i pobawić się razem z nami w puzzli składanie. Puzzle cieszą się niesłabnącą popularnością wśród gier. To zabawa dla całej rodziny. Doskonale ćwiczą umysł w każdym wieku, poprawiają pamięć, rozwijają zdolności wzrokowe oraz przestrzenne. Układanie puzzli w grupie to także świetne ćwiczenie współpracy oraz planowania.
 

 
Warsztaty komputerowe w W37 Drukuj

Warsztaty komputerowe w W37

Dnia 26 września z okazji Warszawskich Dni Seniora 2017 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 odbędą się warsztaty pt. „Ocalić od zapomnienia – warsztaty skanowania i przenoszenia zdjęć na nośnik cyfrowy”.

Warsztaty polegać będą na nauce skanowania zdjęć rodzinnych, aby np. na następnych warsztatach dotyczących tworzenia drzewa genealogicznego dołączyć je do historii swojej rodziny.

Warsztaty będą odbywały się w godzinach od 12.00 do 14.30. Uczestnicy warsztatów nauczą się skanować, a następnie zapisywać zdjęcia na nośniki cyfrowe (np. płyty CD lub pendrive).

Serdecznie zapraszamy!!!

 
Cygański „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Naukowej Drukuj

Wrześniowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” będzie poświęcony kulturze romskiej. Iwonna Buczkowska, animatorka tych popularnych spotkań,  zaprosiła do udziału trzy artystki, które zaprezentują śpiew, taniec i poezję cygańską. Są to: Olga Skomorowska, która pięknie recytuje zachwycające wiersze Papuszy, Danuta Malicka, niegdyś artystka akrobatka, dziś podpora kabaretu Pół-serio, oraz Małgorzata Wiśniewska – inżynier po Politechnice – nie tylko z powodzeniem uprawiająca taniec i śpiew cygański na estradzie, ale także nauczająca tej trudnej sztuki w Domu Kultury w Łomiankach. O swojej pasji mówi:„O tańcu cygańskim marzyłam od zawsze. Już jako dziecko wyobrażałam sobie, że tańczę z cyganami przy ognisku. Nad głową rozgwieżdżone niebo, z tyłu olbrzymie topole i wozy cygańskie i ja tańcząca ze swoją cygańską rodziną”.

Wydarzenie odbędzie się podczas Warszawskich Dni Seniora 2017.

 
Spotkanie autorskie z Piotrem Gąsowskim Drukuj

Spotkanie autorskie z Piotrem Gąsowskim

Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie przełożono na 27.09.2017 (środa), godz. 17.30

 
Warsztaty komputerowe w W37 Drukuj

Warsztaty komputerowe w W37

Dnia 28 września z okazji Warszawskich Dni Seniora 2017 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 odbędą się warsztaty pt. „Stwórz drzewo genealogiczne dla wnuka – warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego w formie cyfrowej”. Dla zainteresowanych tematem genealogii i odkrywania historii rodzinnych oraz technologii internetowych przygotowane zostały zajęcia w godz. 12.00-14.30.

Warsztaty polegać będą na tworzeniu drzewa genealogicznego w formie cyfrowej na portalu MyHeritage.com (w części bezpłatnej portalu).

Po zarejestrowaniu się na wyżej wspomnianym portalu można będzie zacząć budować drzewo swojej rodziny poprzez wpisywanie protoplastów rodzin, zaczynając od najstarszych a kończąc na najmłodszych. Następnie kursanci będą mogli udostępnić i wydrukować piękne wykresy drzewa genealogicznego zamówione na portalu i pobrane z wiadomości e-mail w formacie PDF.

Na warsztaty można przynieść własne laptopy. Wypożyczalnia posiada usługę Wi-Fi, więc będzie można połączyć się z komputerem.

Serdecznie zapraszamy!!!

 
„Próżno wstrząsasz rogi” – Wisła w historii Warszawy Drukuj

Zaproszenie na prelekcję varsavianistyczną pt.„Próżno wstrząsasz rogi” –  Wisła w historii Warszawy, która odbędzie się 28 września o godzinie 17.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85.

Pierwszy most przez Wisłę, istniejący w latach 1573–1603, miał 500 metrów długości i był najdłuższym drewnianym mostem ówczesnej Europy. Stanowił jedno z najwybitniejszych dzieł inżynierskich polskiego odrodzenia. Dumę z niego wyraził m. in. Jan Kochanowski, poświęcając mu kilka wierszy. W jednej z fraszek porównał Wisłę do dzikiego zwierzęcia, nad którego nieokiełznaną energią zapanował król Zygmunt August, decydując o budowie przeprawy, po której można przejść bezpiecznie:

Na most warszewski

Nieubłagana Wisło, próżno wstrząsasz rogi,

Próżno brzegom gwałt czynisz i hamujesz drogi;

Nalazł fortel król August, jako cię miał pożyć,

A ty musisz tę swoje dobrą myśl położyć,

Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą

Twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą.

O roli, jaką Wisła odegrała w historii Warszawy, opowiedzą Paweł Łoś i Monika Demczyńska ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”, w ramach projektu „Warszawa też jest seniorką 2017-2019”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Wydarzenie będzie jedną z atrakcji tegorocznych Warszawskich Dni Seniora.

 
66 Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej Drukuj

66 Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej

Zaproszenie do udziału w Turnieju Szachowym, który odbędzie się 30 września br. o godz. 10.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85.

Turniej otwarty. Bez opłaty wpisowej. System szwajcarski, 7 rund, 15 minut/partia.

Zapisy przez Internet (chessarbiter.com) oraz w dniu turnieju od 9.30 w Czytelni Naukowej.

 

 
Miłosna poezja francuska - w Czytelni Naukowej Drukuj

Ten wieczór poświęcony będzie francuskiej poezji miłosnej XIX wieku. Usłyszymy wiersze poetów takich jak  Hugo, Lamartine, Chateaubriand, Nerval, Musset, Rimbaud, Baudelaire w przekładach i wykonaniu Jerzego Borkowskiego. Po ukończeniu polonistyki na UMCS w Lublinie, wyjechał on na ponad 30 lat do Francji, gdzie w wolnych chwilach tłumaczył na francuski Baczyńskiego, Norwida, Wojaczka i innych poetów polskich. Po przyjeździe do Polski wrócił do przekładów poezji, tym razem z francuskiego na polski. Pisze o sobie:

„I tak od Lamartina po Paula Valery, przez cztery lata przełożyłem ponad dwieście wierszy ponad stu autorów, w większości nigdy nie tłumaczonych na polski mając nadzieję, że któregoś dnia ktoś zechce te przekłady wydać.”

Część wierszy będzie recytowała i zaśpiewa do własnych kompozycji Joanna Jagiełło. Po skończeniu anglistyki pracowała jako dziennikarka i nauczycielka. Obecnie jest redaktorką podręczników do nauki języka angielskiego, a przede wszystkim pisarką. Wydała kilka tomików poezji i kilkanaście powieści. Śpiewa akompaniując sobie na gitarze, prowadzi bardzo ciekawe spotkania literackie w Galerii Piecowej przy Emili Plater 47 oraz maluje.

 
„Grzesiuk. Król życia” – spotkanie z Bartoszem Janiszewskim w Czytelni Naukowej Drukuj


Stanisław Grzesiuk (1918-1963) - niezapomniany pieśniarz uliczny, zwany bardem z Czerniakowa,  autor ogromnie popularnych książek wspomnieniowych „Boso, ale w ostrogach”, „Pięć lat kacetu” i „Na marginesie życia”. Nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę. Autor jego biografii Bartosz Janiszewski dotarł do bliskich Stanisława Grzesiuka, odnalazł niepublikowane nigdzie do tej pory opowiadania i teksty. Pokazał prawdziwą opowieść o człowieku, który tak kochał życie, że nikomu nie chciał go oddać. Bartosz Janiszewski jest dziennikarzem („Newsweek”, „Wprost”) i scenarzystą (HBO i TVN). Piosenki Grzesiuka zaśpiewa Jacek Gutry, także bard - pieśniarz, gitarzysta, laureat licznych nagród, wysoko ceniony mistrz piosenki literackiej.
 
Komputer dla seniora Drukuj

 
Kurs komputerowy „Warszawski e-senior" Drukuj

Zgłoszenia na kurs komputerowy przyjmowane są osobiście, telefonicznie (22 811 18 57) oraz e-mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Liczba miejsc ograniczona.

Regulamin kursu

 
Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora na Targówku Drukuj

Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora

Bezpłatne porady dla Seniorów z zakresu obsługi nowych technologii takich jak komputer oraz nawigacji po Internecie odbywają się w następujących Punktach Cyfrowego Wsparcia Seniora po uprzednim osobistym lub telefonicznym zapisie:
PCWS Targówek 1 - Czytelnia Naukowa nr I,
PCWS Targówek 2 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 64,
PCWS Targówek 3 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37,
PCWS Targówek 4 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29,
PCWS Targówek 5 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72,
PCWS Targówek 6 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98,
PCWS Targówek 7 - Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Więcej informacji na stronach:
kreatywni50plus.wix.com
senioralna.um.warszawa.pl/PCW

Regulamin

Zobacz film promujący

 
Sąsiedzkie muzykowanie Drukuj
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego muzykowania Sąsiedzkie muzykowanie w każdy piątek w godzinach od 14.00 do 17.00 do Czytelni Naukowej nr I przy ulicy Świętego Wincentego 85
 
Relaksujące kolorowanki Drukuj
Zaproszenie do  kolorowania relaksujących kolorowanek do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65, która znajduje się przy ulicy Krasnobrodzkiej 11, w godzinach pracy Biblioteki. Biblioteka udostępnia materiały do kolorowania.
 
Kolorowanki relaksujące przeznaczone są dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Kolorowanie pozwala na wyciszenie, odprężenie oraz skupienie się na przyjemności jaka płynie z działania plastycznego. Dobór kolorów i sposób ich łączenia wyrażają emocje oraz wpływają na rozwój kreatywności. Jest to wspaniała metoda relaksu i miłego spędzania czasu.
 
Zapraszamy do kolorowania!

 
Teatrzyk Kamishibai i głośne czytanie w BD53 Drukuj
 
 
Kamishibai Drukuj
 
Magia gier planszowych Drukuj

 


Przyjdź, zobacz, zagraj !
Baw się wspólnie z nami, rodziną, przyjaciółmi.

Zapraszamy do Bibliotek dla Dzieci i Młodzieży:
Biblioteki nr 12 (BD12) przy ul. Kuflewskiej 6,
Biblioteki nr 40 (BD40) przy ul. Suwalskiej 11,
Biblioteki nr 52 (BD52) przy ul. Rembielińskiej 6a,
Biblioteki nr 53 (BD53) przy ul. Bazyliańskiej 6,
Biblioteki nr 65 (BD65) przy ul. Krasnobrodzkiej 11
oraz
Czytelni Naukowej nr I (CNI) przy ul. Św. Wincentego 85,
Wypożyczalni nr 37 (W37) przy ul. P. Skargi 54.

Użytkowników indywidualnych zapraszamy w godzinach otwarcia placówek.
Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu z wybraną placówką.
Aktualne informacje i kontakt do placówek
na stronie internetowej Biblioteki
www.multibiblioteka.waw.pl

 

Zapraszamy na następujące gry:

 
Carrom Drukuj

 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 2
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

Instytucje

   

`