Komputery i dostęp do Internetu Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek miasta stołecznego Warszawy, zaprasza mieszkańców Warszawy do korzystania ze swoich usług.
Na wszystkich placówkach oferujemy możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Internet w Bibliotece

1. Dostęp do Internetu w oparciu o szerokopasmowe łącze internetowe
  2. Możliwość przeglądania stron internetowych
  3. Dostęp do poczty elektronicznej przez www
  4. Możliwość odczytu dyskietek i płyt CD, DVD, pamięci USB oraz kart pamięci CompacFlash, SecureDigital i innych
  5. Przygotowanie dokumentów i prac naukowych w programach MS Word / OpenOffice Writer
  6. Wydruki komputerowe A4 czarno-białe (na drukarkach laserowych) i kolorowe (na drukarkach atramentowych)
  7. Skanowanie dokumentów i zdjęć kolorowych
  8. Fachową pomoc merytoryczną pracowników biblioteki
  9. Telefoniczne zapisy na wykorzystanie komputera bibliotecznego z dostępem do Internetu

Dostęp do Internetu z własnego komputera

Osoby z własnym komputerem przenośnym mogą nieodpłatnie podłączyć się do Internetu przez biblioteczne łącze stałe. Potrzebny jest komputer z interfejsem ethernetowym (sieć przewodowa) lub z kartą do sieci bezprzewodowej (tzw. WiFi). Usługę bezpłatnego dostępu do internetu oferujemy w placówkach:

Czytelnia Naukowa nr I – ul. św. Wincentego 85,
Biblioteka – ul. Suwalska 11

Szczegóły techniczne odnośnie podłączenia do sieci bezprzewodowej można uzyskać bezpośrednio u bibliotekarzy.

IBUK Libra

DKK na Targówku