Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2018 Drukuj

Miło jest nam poinformować, że w tegorocznej IX edycji konkursu Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej w kategorii Instytucje Animacji Kultury wyróżnienie otrzymał projekt realizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z osiedlowym klubem Nasz Klub RSM Praga „Osiedle „Generalska” pn. „Z bajką przez pokolenia”. Autorkami projektu są: Beata Grochowska, Agnieszka Kazała i Katarzyna Przybysz-Mendyk.

Do konkursu zgłoszonych zostało 126 projektów. W pierwszym etapie Kapituła Koordynatorów Dzielnicowych Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej wybrała 58 projektów. Drugi etap - przesłuchania konkursowe w formie publicznej prezentacji, odbyły się 2 października w Dzielnicowym Domu Kultury na Ursynowie. Kapituła Nagrody w składzie Anna Michalak-Pawłowska, Zbigniew Darda, Katarzyna Górkiewicz, Wojciech Feliksiak, Halina Polak, Agnieszka Proszowska, Adam Sienkiewicz oraz Beata Zuziak przydzieliła 19 nagród i 6 wyróżnień. 24 października podczas Gali w Teatrze Dramatycznym poznani zostali laureaci Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2018.

Więcej informacji o nagrodzonych i wyróżnionych projektach:

www.wpek.pl/wpek,wiadomosc,10792.html?locale=pl_PL

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2018 (PDF)

IBUK Libra

DKK na Targówku