Październik w BD12 Drukuj

Za nami ciepły i pracowity październik. Biblioteka dla Dzieci  i Młodzieży nr 12 rozpoczęła go warsztatami patriotycznymiPaździernik w BD12 pt. „Mirabelka kiełkująca historia 100licy”. Spotkanie to  zostało zorganizowane we współpracy z Lustrem Biblioteki i Panią Barbarą Marią Morawiec, która nadzorowała projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Ponadto w październiku odbyło się kilka spotkań, podczas których zapoznawaliśmy grupy przedszkolaków z zasadami funkcjonowania biblioteki,  tak, aby chętnie przychodzili do nas ze swoimi opiekunami.

Były też zajęcia edukacyjne, w czasie których w formie zabawy przedstawialiśmy drogę książki od pisarza do czytelnika. Uczestnicy październikowych spotkań, dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli  wzięli  również  udział w przygotowanych przez nas krótkich lekcjach historii mówiących o Polsce, naszych symbolach narodowych i o Święcie Niepodległości. Odbyły się także zajęcia o tematyce związanej z obecną porą roku. Ponadto w październiku kontynuowaliśmy cykl spotkań „Od słuchania do… czytania”, w których uczestniczą dzieci ze świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 114; odwiedziliśmy, z teatrzykiem Kamishibai,  Przedszkole nr 81 i gościliśmy aktora Roberta Kowalskiego w ramach projektu rewitalizującego Otwarta Rampa „Czytamy w bibliotece”.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra