„Dokąd tory poniosą” Dariusz Jaworek w Czytelni Drukuj

Dariusz Jaworek od młodości przejawiał zdolności humanistyczne i plastyczne. Pisał wiersze, malował i rysował. W dużej mierze interesował się też zwierzętami i w rezultacie z miłości do zwierząt ukończył studia weterynaryjne. Tuż po studiach rozpoczął pracę dydaktyczno-naukową na Wydziale Weterynaryjnym w Warszawie. W roku 1971 uzyskał stopień doktora i stanowisko adiunkta. Jest autorem około 70 prac naukowych opublikowanych w kraju i zagranicą.

Posiada wiele nagród i odznaczeń resortowych i państwowych. Już jako student uczestniczył w życiu kulturalnym i artystycznym społeczności akademickiej. W roku 1974 na Wydziale Weterynaryjnym w Warszawie miał wystawę swoich obrazów olejnych i akwarel. Wiersze pisał z potrzeby ducha „do szuflady”. Zadebiutował w roku 2002 tomikiem poezji pt. „Witraże”, w roku 2008 ukazał się następny tomik pt. „Ptaki śpiewające” a w roku 2010 tomik poezji pt. „Dedykacje spod znaku Chirona”. W roku 2014 opublikował tomik pt. „Motyle”. W latach 2000-2009 działał w grupie poetyckiej „Zacisze”. Obecnie związany jest z Grupą „Akant”. Jego wiersze zawierają antologie: „Owoce wieku dojrzałego” (2003), „Złote liście jesieni” (2007), „Witraż z Chironem w tle” (2011) oraz antologia grupy „Akant”-„Co nam w duszy gra” (2012). Publikuje także w miesięczniku „Nasze Bródno” oraz w biuletynie klubu literackiego „Grobla”.

Książka pt. „Dokąd tory poniosą” z okładką będącą dziełem autora. Jest to obszerny (520 stron) tom prozy. Książka ta opowiada o mało znanych odcinkach pracy lekarzy weterynarii, o pracy dydaktycznej na Wydziale Weterynarii, przybliża warunki życia lat 70.tych i pokazuje realia podróży z transportami zwierząt za „żelazną kurtynę”.

IBUK Libra

DKK na Targówku