Kulinarne spacerowanie po Targówku Fabrycznym i okolicach Drukuj

W sobotę 29 września odbyło się spotkanie w ramach projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Uczestnicy wydarzenia odbyli spacer po Targówku Fabrycznym i okolicach. Spacer rozpoczął się u zbiegu ulic Swojskiej i Jesiotrowej, poprowadził go varsavianista - pan Krzysztof Gajda. Motywem przewodnim spaceru była opowieść o różnych kuchniach w historii Targówka, m.in. o kuchni rosyjskiej.

Poniżej przepis na kapuśniak rosyjskiej armii, przepis dla 10 osób.
• wiadro wody
• ćwierć wiadra kapusty kiszonej
• pięć funtów mięsa
• pół funta mąki na zasmażkę
• kasza – ile trzeba
• cebula
• sól, pieprz, liść laurowy
Gotować około 3 godzin.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się 13 października o godz. 10.00 w Cafe Sąsiad przy ul. ks. Ziemowita 16. W planach: wielokulturowe warsztaty kulinarne, warsztaty fotograficzne i degustacja przyrządzonych potraw.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra