Gotujemy i fotografujemy na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 15 września odbyło się w Cafe Sąsiad kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, podczas którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Mieszkańcy z Ośrodka dla Cudzoziemców - uczestnicy projektu - przedstawili nam kolejne potrawy kuchni wielokulturowej.

I tak przyrządzone zostały następujące smakołyki: sacywi z kurczaka, manty z wołowiną, z dynią i z ziemniakami oraz deser - cukierki z twarogu, suszonych moreli, śliwek i lemoniada arbuzowa.

W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na spacer po Targówku i okolicach w ramach ww. projektu. Będzie to plenerowa opowieść o różnych kuchniach w historii Targówka. Spotykamy się 29 września br. o godz. 11.00 u zbiegu ulic Swojskiej i Jesiotrowej. Dojazd autobusem linii 170 do przystanku ZTM Wierna 02.

 

0011
0021
0031
0041
0051
0061
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`