Gotujemy i fotografujemy na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 15 września odbyło się w Cafe Sąsiad kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, podczas którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Mieszkańcy z Ośrodka dla Cudzoziemców - uczestnicy projektu - przedstawili nam kolejne potrawy kuchni wielokulturowej.

I tak przyrządzone zostały następujące smakołyki: sacywi z kurczaka, manty z wołowiną, z dynią i z ziemniakami oraz deser - cukierki z twarogu, suszonych moreli, śliwek i lemoniada arbuzowa.

W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na spacer po Targówku i okolicach w ramach ww. projektu. Będzie to plenerowa opowieść o różnych kuchniach w historii Targówka. Spotykamy się 29 września br. o godz. 11.00 u zbiegu ulic Swojskiej i Jesiotrowej. Dojazd autobusem linii 170 do przystanku ZTM Wierna 02.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra