Dni Targówka 2018 w Bibliotece Publicznej Drukuj

W dniach 8 i 9 września Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy uczestniczyła wDniach Targówka 2018”. W ramach wydarzenia Placówki Biblioteki przygotowały dla mieszkańców liczne atrakcje. Zaprosiliśmy Państwa także do naszego stoiska w Parku Bródnowskim, gdzie można było kupić „Książkę za grosik”, zagrać w gry planszowe czy uczestniczyć w warsztatach plastycznych podczas których techniką decoupage ozdabiane były m.in. zakładki do książek.

W działaniach prowadzonych przez Bibliotekę wzięli również udział wolontariusze. Rozdawali oni ulotki, balony oraz w przebraniu Kubusia Puchatka zabawiali najmłodszych rozdając słodkości i pozując do zdjęć. (Biblioteka Publiczna na Targówku uczestniczy w realizacji projektu „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój i promocja idei wolontariatu w Warszawie).

Biblioteka także aktywnie włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Zaprosiliśmy Państwa między innymi do wspólnego czytania fragmentów powieści i quizu wiedzy o utworze, wręczane były zakładki okolicznościowe. Posiadacze własnego egzemplarza „Przedwiośnia” mogli również otrzymać pamiątkowy stempel wykonany pieczęcią przekazaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do obejrzenia relacji z Placówek.

Relacja z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65
Relacja z Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym
Relacja z Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2
Relacja z Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60