Lato w Mieście w BD12 Drukuj

Jak co roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 włączyła się w akcję „Lato w Mieście”. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy trzy rodzaje zajęć, w których mogli brać udział. „Wakacyjny kurs przewodnika po Warszawie” to spotkania, podczas których poznawaliśmy najbardziej znane miejsca naszej stolicy i ich historię.

To również zajęcia o charakterze twórczym, w których uczestnicy przygotowywali makietę naszego miasta, powstały więc słynne a zarazem charakterystyczne budowle: Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Stadion Narodowy. Finalnym punktem spotkań był „egzamin na przewodnika” , zdany przez wszystkich na piątkę  oraz  rozdanie Certyfikatów Przewodnika po Warszawie.

Kolejne zajęcia to spotkania alternatywne  pod hasłem „Jeśli nie komputer to, co?”, podczas których dzieci poznawały ciekawe zabawy z wykorzystaniem hula hop, skakanki, gumy, kapsli czy kartek.  Największą frajdę sprawiły niezawodna i niestety zapomniana guma do skakania  oraz  gra w państwa miasta. Ponadto w trakcie lata można było uczestniczyć w „Animacji gier planszowych”.

 

P10801671
P10801821
P10801841
P10801851
P10801861
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`