Targówek, jaki pamiętam Drukuj

Targówek, jaki pamiętam

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy we współpracy ze Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” otrzymała dofinansowanie z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa” na realizację projektu pt. „Targówek, jaki pamiętam”.

W ramach projektu w szkołach zlokalizowanych na terenie naszej Dzielnicy przeprowadzimy spotkania przybliżające historię lokalną - wydarzenia, miejsca pamięci, bohaterów. Finałem projektu będzie gra miejska na terenie Targówka.

Projekt kierujemy do osób w zróżnicowanym wieku, od dzieci do seniorów – przede wszystkim mieszkańców naszej Dzielnicy – zainteresowanych dziejami Polski, także historią lokalną. Uczestnicy to zarówno grupy zorganizowane  - uczniowie szkół – jak i dorośli odbiorcy indywidualni. Podczas spotkań, seniorzy będą swoimi opowieściami wprowadzać dzieci i młodzież w niezbyt odległe, jednak całkiem im nieznane czasy własnego dzieciństwa i młodości. Spotkania będzie koordynował i wspierał merytorycznie pan Krzysztof Gajda, varsavianista, badacz historii, licencjonowany przewodnik warszawski.

Realizację projektu rozpoczynamy latem, zakończymy późną jesienią 2018 roku.

Więcej szczegółów i informacji już wkrótce na stronach Biblioteki (www.multibiblioteka.waw.pl) i Stowarzyszenia „Kolejka Marecka” (www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka).

Serdecznie zapraszamy!

IBUK Libra