Maj w BD53 Drukuj

 W maju Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 53 odwiedziły dzieci z Przedszkoli „Z Serduszkiem” i z „Dziecięcego Kącika”,Maj w BD53 5-klasiści ze Szkoły Podstawowej nr 99 i mali czytelnicy indywidualni, którzy przyszli na spotkanie z aktorem Maciejem Gąsiorkiem.

Pan Maciej podczas comiesięcznych zajęć głośno czytał fragmenty książek „W pustyni i w puszczy”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, a także różnych wierszy i komiksów.

Rozmawiał z dziećmi o różnicach pomiędzy prozą, poezją i opowiadaniami obrazkowymi. Zadaniem uczestników warsztatów było również malowanie ilustracji do czytanych przez aktora utworów.

W związku z Dniem Flagi przeprowadziliśmy zajęcia o miłości do ojczyzny. Rozmawialiśmy o tym, jak być małym patriotą. Dzieci poznały historię święta obchodzonego 2 maja. Obejrzały obrazy przedstawiające nasze symbole narodowe, a także filmik pt. „Polak mały”. Spotkaniu towarzyszyły dziecięce piosenki o Polsce.

Majowe spotkania z przedszkolakami poświęciliśmy też na rozmowy o rodzinie. Nasi mali goście chętnie opowiadali o swoich mamach, tatach, babciach, dziadkach, rodzeństwu i innych członkach rodziny, a następnie rozwiązywali ćwiczenia związane z tematem. W kolejnej części zajęć wysłuchali wierszyków z książek pt. „Wierszyki dla całej rodziny” i „Moja rodzina. Wiersze dla dzieci”, a potem śpiewały piosenki, m.in. o mamie.

Mamom poświęciliśmy zresztą także osobne zajęcia. W przeddzień ich święta czytaliśmy pięciolatkom opowiadanie Keiko Kaszy pt. „Mamusia dla Koko” i wiersz Danuty Ludwiczak pt. „Do czego służy mama”. Nie zabrakło oczywiście również piosenek i bajki – tym razem z serii „Ul” – „Bycie mamą”. Na zakończenie zajęć maluchy szykowały laurki – serca w kwiatach.

Pod koniec miesiąca zaprosiliśmy dwie grupy (przedszkolną i szkolną) na wyprawy w kosmos. Dzieci obejrzały prezentację o planetach Układu Słonecznego, pierwszych lotach poza Ziemię i na Księżyc, a także o tym, jak wygląda życie codzienne na międzynarodowej stacji kosmicznej: jedzenie, spanie, poruszanie się, mycie rąk.

 

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`