XXIV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej na Targówku Drukuj

9 czerwca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyły się coroczne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Przybyło ponad dwustu młodych uczestników z całej Warszawy oraz okolic, aby pomimo swojej niepełnosprawności walczyć o tytuł mistrza.

Współorganizatorem Igrzysk była Biblioteka w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która zorganizowała stoisko z „Książką za grosik” oraz warsztaty plastyczne podczas których techniką decoupage przyozdabiane były zakładki do książek, podstawki i zawieszki. Najmłodsi mogli u nas także zagrać w gry planszowe. Zawodników dopingował i zabawiał publiczność szczudlarz oraz klown, a  maskotka Biblioteki – Kubuś Puchatek częstował słodkościami i pozował do zdjęć.

Słoneczna aura podgrzewała radosną atmosferę zmagań sportowych. Impreza była udana, a sportowcy zadowoleni.

d
g